Ştiri
ACUM: Spitalul asediat de romi, Poliţia a închis accesul maşinilor, imagini ca de război la UPU – VIDEO & FOTO

Măsuri fără precedent luate miercuri dimineaţă la Spitalul Judeţean Mavromati.

Din cauza atmosferei conflictuale creată de aproximativ 100 de cetăţeni minoritari, care s-au adunat în curtea spitalului, Poliţia a decis să restricţioneze accesul în interior. La intrarea în parcare a fost pus un lanţ şi deocamdată niciunui autoturism nu-i mai este permis să intre decât în cazuri de urgenţă. 

 

Romii se manifestă extrem de agresiv motiv pentru care în zonă au masaţi zeci de jandarmi, poliţişti şi mascaţi.

 

Dubele Ministerului Afacerilor Interne (MAI) continuă să tot vină la Unitatea de Primiri Urgenţe. Se încearcă dispersarea grupului masiv de cetăţeni romi însă aceştia se încăpățânează să rămână pe loc, ţipă şi îl jeluiesc pe bărbatul care a fost omorât în zorii zilei de un membru al etniei.

download from google playdownload from apple store

 

ACUM: Spitalul asediat de romi, Poliţia a închis accesul maşinilor, imagini ca de război la UPU – VIDEO & FOTO
Crimă oribilă în Centrul Vechi, bărbat omorât cu mașina, au fost chemați mascații – GALERIE FOTO

 

Loading...
loading...
Domnul politai suparat, voi nu protejati jurnalistii la evenimente din marinimia sufletului vostru, ci pentru ca asta va este datoria, ciumpalacillor, sa protejati cetatenii inocenti. Dar de unde atata creier, cand il auzi ca nu au intervenit in forta sa aplice legile tarii pentru ca se caca pe ei de emotie ca sar tiganii la bataie. Si mai vreti salarii, nulitatilor ?
23 august 2017, 20:50
Aoleu! A apărut pe aici un aițilop supărat.Ha, ha!
23 august 2017, 19:30
Cu jetul de apă imprastiati si gata
23 august 2017, 17:53
Marian - neînregistratLa cateva zile dupa ce au atacat redacția ziarului Botosaneanul, țiganii își dau din nou in petec. Știți de ce? Pentru ca polițaii și neînfricații jandarmi nu au luat măsuri.Cine răspunde?Da cand va cheama politia sa veniti la evenimente si va protejeaza ca sa filmati si sa va mancati si voi painea... Acum mancati cacat cu lingura :) ca asa e la romani ...marea redactie 20 mp2 in centru vechi :) Cititi ba legea ...daca intervin jandarmi in forta aia o sa sara la bataie si iese macel :) ca indienii nu stiu prea multe :)... Si ala Hergeligiu ..tu din taxele tale dai fix 11 bani :) pentru salariile jandarmilor si politiei :) sa ii pui pe piept :))
23 august 2017, 16:16
Presa sa ceara
23 august 2017, 15:08
Ministrul sta pe wc.... nu are timp sa vada incompetenta autoritatilor de la Botosani!
23 august 2017, 13:22
Cine e vinovat ca noi nu santem uniti ca si ei?.Asa ca degeba comentam
23 august 2017, 12:59
La cateva zile dupa ce au atacat redacția ziarului Botosaneanul, țiganii își dau din nou in petec. Știți de ce? Pentru ca polițaii și neînfricații jandarmi nu au luat măsuri.Cine răspunde?
23 august 2017, 12:41
După cum am mai spus, jandarmii și polițiștii sunt foarte viteji, încordați și cu replica la ei când au de a face cu un copil sau un pensionar. Dar când este vorba de intervenit in centrul vechi sau in Parcul tineretului, fac căcuța moale in pantalonei și își amintesc că mai au trei zile de concediu de anul trecut.
23 august 2017, 12:31
Jandarmii când sunt chemați la UPUnu iau nici o măsură. Nici măcar avertismente nu mai dau ci tin cu scandalagii.
23 august 2017, 12:22
jandarmeria nu dormi iesi afara la fugarit tiganii ca daca erau romani rapid le dadeai amenda stati in cazarma si noi va platim degeaba 5000 de lei lunar din taxele si impozitele noastre bani munciti sa dam la lenesi ca voi !
23 august 2017, 11:53
Acu sa-si faca treaba si politia , de ce mortii lor li se permite asa ceva ?
23 august 2017, 11:37
Sa fie aplicata legea! Toleranta zero pt comportament huliganic si ciomageala tiganeasca!
23 august 2017, 10:58
Ia sa vedem raportul IPJ si IJJ, cate zeci de amenzi pentru tulburarea linistii publice s-au dat, cate pentru ocuparea abuziva a domeniului public, cate persoane au fost legitimate. Daca erau romani, acum erau in arest toti. Da-i in plm, a crapat un cioroi, mare chestie.k
23 august 2017, 10:39
Loading...
Sondaj
Cine se face vinovat de explozia din strada Primăverii?
Proprietarul apartamentului
Furnizorul de gaz
Autoritățile
Firma care lucra în bloc la instalație
Altcineva
Declaraţia zilei
„Nu uit ce s-a întâmplat anul trecut! În ultima etapă, când eram la Pandurii, Botoşani a jucat de parcă avea un meci capital, deşi era scăpată de griji. Eu nu uit uşor!”, Flavius Stoican înainte de meciul cu FC Botoșani ...
Curs valutar
ieri
EUR
Euro
4.5989 lei
USD
Dolarul SUA
3.8275 lei
CHF
Francul elveţian
3.9885 lei
GBP
Lira sterlină
5.1871 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.4398 lei
XAU
Gramul de aur
161.8424 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2173 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.4914 lei
AUD
Dolarul Australian
3.0833 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.1258 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1761 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6181 lei
Vremea
astăzi
Botosani
13.7 o C
Dorohoi
13.7 o C
Bucecea
13.7 o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
13 o C
Horoscop
astăzi
web site traffic statistics
app traffic statistics