Ştiri
Avem confirmarea: Şefii PSD Botoşani s-au opus numirii vicelui Andrei secretar de stat, judeţul a pierdut postul

Judeţul Botoşani, care nici după remaniere nu are vreun ministru sau secretar de stat, ar fi putut avea un înalt oficial ministerial, dar s-a opus tocmai organizaţia PSD.

Ceea ce Botoşăneanul a dezvăluit săptămâna aceasta în premieră şi anume că tocmai cei care trebuiau să îl susţină i-au refuzat sprijinul preferând să piardă postul, a fost confirmat de către unul dintre parlamentarii social-democraţi care au participat la şedinţa în care s-a votat ca viceprimarul Cosmin Andrei să NU fie ajutat să dobândească funcţia.
Cosmin Andrei susţinuse un interviu cu Augustin Jianu, ministrul Comunicaţiilor şi Societăţii Informaţionale, în urma căruia oficialul guvernamental i-a propus ocuparea postului de secretar de stat, însă i-a transmis că, fiind vorba de o funcţie politică, are nevoie şi de avizul PSD Botoşani, lucru refuzat de Doina Federovici, preşedintele interimar al organizaţiei judeţene şi de alţii 10 PSD-işti care au votat împotrivă.


„Funcţiile de secretar de stat şi subsecretar de stat sunt funcţii politice. A fost un vot în interiorul partidului în care un coleg de-al nostru nu a reuşit, i-au lipsit două voturi să fie propus pentru funcţia de secretar de stat la Ministerul Comunicaţiilor. Nu a obţinut acel vot şi, în consecinţă va rămâne viceprimar. E păcat ,pentru că eu am fost tot timpul cel care am susţinut şi am încercat să susţin cât mai mulţi tineri să ocupe funcţii, să li se acorde o şansă”,


Parlamentar PSD Botoşani.


Despre ce parlamentar este vorba veţi afla vineri dimineaţă, când Botoşăneanul va publica un interviu exploziv cu respectivul om politic social-democrat, unul dintre foarte puţinii lideri ai filialei care mai au curajul să spună lucrurilor pe nume şi să recunoască ce se întâmplă în partid.

PSD-iștii la un pas de implozie, scandal uriaș de la o funcție de secretar de stat : Dacă ne întâlneam peste o lună, sigur ne băteam

 

pantofi-trendy.ro
loading...
Vrem un presedinte tanar cu un sarlatan zero barat in spate.
6 martie 2017, 20:16
Bravo.... asa va vreau postacilor psd-isti,rupeti-va fașu
24 februarie 2017, 17:17
Un mare caracter si dl Vazdoaga, a scos-o din carti pe Mioara de pe lista de candidati pt consilieri judeteni pt a intra dansul. Loveste inslusiv in copilul dansului numai pt a fi in primul rand. Rusine mosule
24 februarie 2017, 10:58
Duda asta isi bate joc de BT.
24 februarie 2017, 10:58
spuneţi numele celor care s-au opus poate se dumiresc şi botoşănenii pe cine au trimis în Parlament şi poate îi aleargă cu pietre când apar. Să le fie ruşine.
24 februarie 2017, 08:37
Cozmin a facut echipa cu Portariuc la primarie, Doinita se razbuna pe toti care au fost cu Portariuc, a gasit momentul sa-i cada la undita si Cozmin. Executie stil comunist.
24 februarie 2017, 08:33
Budau nu-i sigur, pt ca dupa ce a ajuns din magazioner si sofer - deputat la Bucale, trebuie doar sa fie supus Presedintei pana la moarte si sa nu vorbeasca decat ce-i da voie Presedinta. numai de adevarate caractere se inconjura Presedinta
24 februarie 2017, 07:55
Domnule Vazdoaga, care comentati sub numele de Cetatean, Cosmin Andrei nu e primar ci viceprimar asa ca nu poate repara el strazile din oras. Vorbiti cu prietenul si cumatrul dvs caruia i-ati facut campanie cu toata famila, Catalin Flutur!
24 februarie 2017, 07:37
Rotaru presedinte la seniori! Macaleti victorie!
24 februarie 2017, 01:50
Cosmine apucate de treaba, vezi ca strada Primaverii e varza, Calea Nationala si Sucevei la fel, incerca si fa ceva bun, caci nu se vede nimic in urma ta.Uita de Portariuc , ca nu te duce la bine....incerca sa cresti zi de zi si lasa dicutiile ca nu duc la bine.
23 februarie 2017, 22:18
UNDE SUNT ACUM POSTACI PSD-ISTI DE PE SIT????ATI MUTIT LIGAILOR????MULA CETATENULUI SI ALTI LUSTRANGI DE BASTOANE,NU COMENTATI NIMIC DIN CURTEA VOASTRA???
23 februarie 2017, 22:18
Daca Botoșaniul nu are secretar de stat din cauza unei foste menajere ajunsă vremelnic senator si președinte suntem de rasul lumii. In partidul ala sunt oameni valoroși, ei ce fac? Se lasa conduși de asemenea nulitate?
23 februarie 2017, 21:00
Indiferent cine este acest parlamentar, cred ca are coloana vertebrală, caracter si demnitate.
23 februarie 2017, 20:56
Cred ca este vorba despre domnul Rotaru, un tanar de viitor in PSD dar daca Doinita simte ca ii sufla din notorietate il va mazili si pe el cum a facut cu Portariuc si nu numai. Răzvan merita toate felicitările pentru curajul si demnitatea de care a dat dovada. Tineretul te vrea președinte, doar tu mai poti schimba ceva in aceasta organizație.
23 februarie 2017, 20:48
Loading...
Loading...
starshiners.ro%20
targulcartii.ro
mydressing.ro
loading...
Sondaj
Își va îndeplini ministrul Transporturilor promisiunile privind modernizarea drumurilor Botoșani - Târgu-Frumos, Botoșani - Ștefăneșți și DN 24 C?
Da
Parțial
Nu
Nu știu/nu mă interesează
Declaraţia zilei
”Cu toată sinceritatea, am un reproș la adresa organizațiilor sindicale. Acest conflict este unul mai vechi și dacă discutăm astăzi la nivelul anului 2017 despre o bază teoretică de 1.450 de lei, iar în contractul colectiv de ...
perdele-online.ro
Curs valutar
ieri
EUR
Euro
4.5552 lei
USD
Dolarul SUA
4.2149 lei
CHF
Francul elveţian
4.2530 lei
GBP
Lira sterlină
5.2643 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.7960 lei
XAU
Gramul de aur
168.5557 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2162 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.4719 lei
AUD
Dolarul Australian
3.2089 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.1536 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1686 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6125 lei
Vremea
astăzi
Botosani
o C
Dorohoi
o C
Bucecea
o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
o C
Horoscop
astăzi
web site traffic statistics