Ştiri
EXCLUSIV Lovitură de teatru: PSD-iştii şi-au amânat alegerile – CINE conduce partidul la Botoşani

La aproximativ patru ore după ce au anunţat oficial că s-au închis candidaturile la alegerile interne, social-democraţii au hotărât să le amâne.

Biroul Permanent Judeţean al PSD Botoşani s-a întrunit vineri după-amiază în ceea ce ar fi trebuit să fie ultima şedinţă dinaintea scrutinului de pe 30 aprilie.
Lidera interimară a organizaţiei i-a anunţat însă pe cei prezenţi că încă mai aşteaptă nişte precizări de la centru referitoare la modul de stabilire a delegaţilor, fără să fie foarte clar despre ce este vorba.
Ca atare, alegerile s-au amânat fără să se mai supună decizia votului BPJ, fără să se prezinte vreo hârtie de la conducerea centrală şi fără să se ofere un termen clar când vor avea loc.


Amânarea survine după ce ambele tabere din PSD Botoşani, coordonate de Doina Federovici, respectiv Costică Macaleţi, îşi trimiseseră practic candidaţi pentru funcţiile de preşedinte (chiar pe cei doi) şi preşedinte executiv, Marius Budăi, respectiv Mihaela Huncă, lucru foarte rar întâlnit în PSD Botoşani, acolo unde, de obicei, aspiranţii la aceste funcţii nu au contracandidaţi.
Toate aceste lucruri fac ca Doina Federovici să rămână în continuare preşedinte interimar, în baza unei numiri făcute vara trecută de şefii de la Bucureşti, după înlăturarea lui Ovidiu Portariuc.

Bătaie în PSD la toate funcțiile, peste 40 de candidați – LISTA
S-au scos cuțitele pe masă la PSD, scandal monstru după numirea prefectului: Ați transformat partidul în SRL, Coada de topor a lui Țurcanu

 

loading...
Am votat PSD pentru ceea ce era in momentul acela. Acum este o mare dezamagire. Nela draga, numele tau este mizerie, mizerie, mizerie. Pacat ca esti in tabara cu Macaleti. Genul acesta de comportament ii va aduce sfarsitul.
23 aprilie 2017, 12:10
Dupa 60 de ani daca ajungi sa intri in conflict cu cei ce ti-ar putea fi copii, ori esti inconstient ,ori ajungi ca Basescu -o hahalera. Daca pana la 60 de ani nu ai fost niciodata sef suprem , inseamna ca nu meriti sa fii. E rusinos de-a dreptul ce fac pensionarii din PSD. Puteau sa candideze la primarie acolo unde se vota persoana, sau a candidat chiar?...
22 aprilie 2017, 18:48
Exercitiu de imaginatie: ciofu-cel mai cunoscut parlamentar local, medic de exceptie, un profesionist din toate punctele de vedere, hunca-profesor, fost inspector general, a condus inspectoratul scolar impecabil, zarug-manager de succes, a condus cu mana de fier una din cele mai mari fabrici din botosani. Realitatea: doina-fosta doamna de casa(menajera) ajunsa sefa de partid prim conjuncturi favorabile, , jocuri de culise si amantlacuri, trufin-primaras de comuna, smecheras de profesie,combinatit, budai-fost sef de casa de pensii, notorietate si rezultate 0, lupascu- fost brancardier ajuns director printr-o conjunctura, tradator de profesie. Toti acestia au facultati la distante, private, toti absolvind la 40 ani+. Doina, budai, lupascu-beneficiari de locuinte ANL...
21 aprilie 2017, 22:42
Ce tare!!!Si-a dat seama cat e de slaba si s-a dus de i-a aburit pe aia de la București ca sa amâne alegerile...Jalnica...Doinita,nu cu frica se conduce un partid! Se vede ca ești cel mai slab presedinte(fie el si interimar) de cand s-a înființat PSD in Botosani.Si nu te mai lauda cu munca altora,căci daca ar trebui sa fii votată pe bune,fara aranjamente de culise,nu ai lua nici 20% din voturi...Acum toti PSD-istii stiu cine ești si nu mai merge cu manipulările de 2 lei...Sper sa vina timpul ca nonvalorile sa fie trimise la locul lor...
21 aprilie 2017, 22:41
alegeri sau puci al profitorilor din psd marca Emanuelle, Rasvanelle,etc?
21 aprilie 2017, 22:20
De fapt sunt Iion, Ionică, Dângeanu sau Nicu . Sunt frustrat si dus cu capul. Si traiesc in nemernicia-mi mizera restul zilelor. Si ma consider un fel de illuminati...Ce trist!
21 aprilie 2017, 21:17
Exercitiu de imaginatie... Botosaniul condus de Hunca, Ciofu si Zarug....De Rotaru si ala de la PDL de la Pomarla. Ce gluma zdravana!
21 aprilie 2017, 21:13
Se zvoneste ca dnaul a intervenit. Nu vrea sa fie alegeri pentru ca au ceva in derulare si o salta cat de curand.
21 aprilie 2017, 20:48
Vrajeala de 2 lei... Nu ii ies calculele, stie ca va pierde. Incearca acu alta varianta, sa asuca oameni din judet, unde are ea sustinere iar unde nu are sa vina delegati putini. Slabi rau ceilalti daca nu inteleg ce jocuri face dumneaei.
21 aprilie 2017, 20:47
Când vreți a transmite ceva prin intermediul comentariilor este obligatoriu a ști a vă exprima coerent, corect, civilizat și dacă se poate să ne dați și niște informații adevărate, că de minciuni și bârfe suntem sătui ,ba chiar ați început să ne întoarceți stomacul pe dos.Vă comportați ca niște nimicuri frustrate ,jignind toată ziua când pe unul .când pe altul. Dacă voi sunteți armata domnului Macaleți, sunteți jalnici și demni de milă. Și voi și ,din păcate, si cel care are încredere in voi. Succes celor civilizați!
21 aprilie 2017, 20:46
Doina cred ca a anulat alegerile pentru ca simte ca le va pierde. Dupa ce a adunat voturile si-a dat seama ca se face de k.... la bucuresti acolo unde le sopteste liderilor #Liviu Dragnea si #Marian Neacsu ca ea este cea mai tare . De fapt aici la Botosani v-a pierde alegerile datorita manierei catastrofale in care conduce partidul, sprijinind doar rudele in functii de conducere. Doar DNA-ul o mai poate potoli. Jalnica. Penibila . Si apropo : Felicitari pentru reducerea chiriei la ANL . Tu centrezi tu dai cu capul .
21 aprilie 2017, 20:26
Doinita sa renunte la ANL si apoi sa candideze. Minte de ingheata apele!!! Unde mai sunt locuri libere de directori sa iti pui nepoata fara BAC-ul luat!?!? Doar asa face promovarile in partid, oameni fara studii si fara capacitati intelectuale! Jenant!
21 aprilie 2017, 20:05
Este jalnica aceasta femeie! Toate se termina in viata si trebuie sa se gandeasca la asta, i se vor intoarce cu varf si indesat!!! Partidul e mosia ei personala, a scapat de Portariuc si acum crede ca face toate jocurile!! Face numiri in functii cheie, sa ancheteze cineva cum le face!!! Si ANL-ul? Ce face cu el? Ca sta in casa construita de socrii ei, din ce?! Din pensie? I-a ajutat Barsan?!?!?!?!
21 aprilie 2017, 19:59
Loading...
Loading...
Sondaj
Trebuie parlamentarii PSD să voteze moțiunea împotriva Cabinetului Grindeanu?
Da
Nu
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
”O mașină cu capacitate mai mare poate ajunge la acele platforme cu probleme și să ridice gunoiul. Trebuie să încercăm să găsim mijloace tehnice astfel încât «să nu dăm foc la cojoc pentru doi purici». Pentru două ...
Curs valutar
ieri
EUR
Euro
4.5915 lei
USD
Dolarul SUA
4.1096 lei
CHF
Francul elveţian
4.2240 lei
GBP
Lira sterlină
5.2031 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.6998 lei
XAU
Gramul de aur
165.3832 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2254 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.4869 lei
AUD
Dolarul Australian
3.1065 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.0886 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1748 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6173 lei
Vremea
astăzi
Botosani
20 o C
Dorohoi
20 o C
Bucecea
20 o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
20 o C
Horoscop
astăzi
web site traffic statistics
app traffic statistics