Ştiri
FC Botoșani pierde primul meci al sezonului în Liga 1 după o decizie scandaloasă a arbitrilor - VIDEO

Etapa a VI - a a adus prima înfrângere a roș-alb-albaștrilor în actualul sezon de Liga 1. CSU Craiova a învins cu 1 - 0 pe FC Botoșani într-un meci disputat duminică după-amiază la Severin după un gol suspect de ofsaid.

Cea mai mare ocazie din prima oră a meciului a aparținut oaspeților, care în minutul 53 au trimis prin Mihai Roman mingea direct în bară la o lovitură liberă.

Peste alte 13 minute a venit rândul gazdelor să trimită în bară prin Mihai Roman, însă de această dată atacantul gazdelor, care a trimis cu capul o boltă în transversală. Balonul a revenit pe teren, la Gustavo, care se află însă în ofsaid.

Unigol gol a fost marcat de Zlatinski în minutul 79. Mitriţă a centrat de pe stânga, Gustavo a retrimis în faţa porţii, de unde bulgarul a trimis cu capul în poartă dintr-o poziţie suspectă de ofsaid. De altfel, fundașii botoșăneni au ridicat mâinile la faza respectivă, arătând că mijlocașul advers se afla în afara jocului.

Misiunea moldovenilor a fost îngreunată de accidentările premature a doi jucători, Fulop și Cucu fiind înlocuiți încă din prima repriză.

Costel Enache a mizat pe următorii fotbaliști:

Cobrea - Patache, Burcă, Miron, Mușat - Cucu (30 Tincu), Fulop (10 Moruțan), Bordeianu (83 Giaccheri)- Roman, Popa, Serediuc.

Istvan Kovacs a fost arbitrul întâlnirii.

CLICK PENTRU GOL

Antrenorul Craiovei nu mai poate de laude înaintea meciului cu Botoșaniul: Îşi merită locul

DESCARCĂ APLICAȚIA BOTOȘĂNEANUL PENTRU MOBIL:

download from google playdownload from apple store
Loading...
loading...
Serediuc e un jucator bunicel .A facut niste meciuri foarte bune la Concordia .Cu Bordeianu si mai ales Patache perfect de acord.Ne trebuie ceva la mijloc in centru .Din pacate parca ne e frica sa dam 5000 de euro salariu si sa aducem 2-3 fotbalisti gen Bud, Golubovici,Tiganusu ,Ciucur....Ar trebui si Enache sa ceara mai mult.Pe timpul anonimului Leo ne permiteam salarii de 5000 de euro la cel putin 7-8 jucatori din lot.Pe ce salarii au fost adusi Matulevicius,Misu,Cabrera ,Cordos ,Roman etc.
13 august 2017, 21:06