Polițiștii botoșăneni au demarat rapid cercetări în cazul femeii din Vorona despre care Botoșăneanul v-a informat că a fost incendiată.
În această seară, în jurul orei 18.05, oamenii legii au fost sesizati cu privire la faptul că un bărbat de 50 de ani, din com. Vorona, în timp ce se afla în locuință, a incendiat-o pe concubina sa (43 de ani) prin stropire cu benzină și antrenare de flacără deschisă.
In urma acțiunii sale, au luat foc și bunuri din camera respectivă, focul extinzându-se inclusiv asupra autorului.
La fața locului s-a deplasat echipă operativă din cadrul Serviciului de Investigții Criminale, pentru cercetarea și stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.
Cele două persoane nu sunt cunoscute cu istoric din punctul de vedere al stărilor conflictuale sau altor situații de violență în familie.
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile