La miezul nopții începe oficial campania electorală pentru alegerile locale.
Pentru prima oară la linia de start se regăsește și, probabil, cel mai puternic om de afaceri din Botoșani.
Cu câteva ore înaintea debutului oficial al bătăliei pentru Consiliul Județean și primării, Valeriu Iftime, președintele PNL Botoșani, este invitatul jurnalistului Sergiu Bălășcău la o nouă ediție ”Botoșăneanul TV”.
Printre altele, se va discuta despre componența listei propuse de omul de afaceri pentru CJ, despre lipsa fostului primar Cătălin Flutur de pe aceasta și despre abținerile care au existat la aprobarea candidaților în Biroul Politic Județean al PNL.
De asemenea, vom încerca să aflăm de ce, în opinia pretendentului liberal la președinția CJ, Botoșaniul este un județ care se sufocă, dar și dacă a convins câțiva botoșăneni plecați la muncă în Anglia să se întoarcă în orașul natal.
Bineînțeles, vom vedea și ce se întâmplă cu FC Botoșani în eventualitatea nedorită a retrogradării.
Așadar, cu ce gânduri intră Valeriu Iftime în bătălia pentru Consiliul Județean vedem astăzi, de la 14:00, la ”Botoșăneanul TV”, live pe YouTube.com/BotoșăneanulTV și Facebook.com/Botosaneanul.
Polițiștii din nordul județului au amendat un șofer cu 2.000 de lei, i-au golit și mașina
Redacția Botoșăneanul
Mar 13, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 13, 2025
Marcel Ciolacu vine cu explicații în privința impozitării banilor trimiși între rude
Ramona Lupu
Mar 13, 2025
Andrei Olariu, pompierul din Botoşani care a transformat durerea în curaj
Redacția Botoșăneanul
Mar 13, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile