Un accident de circulație s-a produs în această dimineață în apropierea unei unități școlare. Un echipaj din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță (SJA) a fost solicitat pentru a oferi ajutor.
Potrivit Opinia de Dorohoi, un elev a fost lovit de un autoturism marca Opel, condus de Romică M., în vârstă de 56 de ani, din satul Cucorăni care circula pe Bulevardul Victoriei. În apropierea Liceului Regina Maria l-a acroșat pe Vlăduț S., în vârstă de 15 de ani, din Ibănești, elev în clasa a IX-a, care s-a angajat în traversarea drumului pe trecerea de pietoni. Potrivit martorilor, elevul a pătruns pe partea carosabilă pe trecerea de pietoni, iar șoferul autoturismului nu a putut evita impactul și l-a izbit în plin.
La fața locului s-au deplasat două echipaje din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi care continuă cercetările, dar și o ambulanță care i-a acordat primele îngrijiri medicale elevului și l-a transportat de urgență la Spitalul Municipal Dorohoi. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile