Antrenorul Rapidului, a vorbit despre situaţia lui Hervin Ongenda, jucător care încă nu a apucat să debuteze la formaţia giuleşteană.
Rapid are parte de o deplasare dificilă, aşa cum a caracterizat-o Adi Mutu, la Botoşani.
În conferinţa de presă premergătoare partidei cu FC Botoşani, Adi Mutu a fost întrebat dacă Hervin Ongenda va face parte din lotul pentru meciul cu formaţia moldavă.
Tehnicianul în vârstă de 44 de ani a fost categoric şi a anunţat că noul jucător al giuleştenilor mai are nevoie de timp pentru a se pune la punct cu pregătirea fizică şi pentru elimina posibilele probleme cu greutatea ale acestuia, potrivit orangesport.ro
Cel mai probabil, fanii Rapidului îl vor vedea la treabă pe Ongenda peste o săptămână, a estimat Mutu.
”Ongenda n-o să fie în lot. Încă mai are nevoie de timp. Probabil va intra cu noi peste o săptămână. Să sperăm că, până atunci, o să fie cât mai bine fizic, pentru a nu risca nimic şi nicio accidentare musculară”,
a declarat Mutu, înainte de meci.
Rapid şi FC Botoşani se întâlnesc miercuri, 1 martie, de la ora 20:30, în etapa a 28-a din Superligă.
(sursa foto – Facebook FC Rapid)
PERCHEZIȚII: Doi bărbați reținuți pentru furturi din benzinării comise vara trecută – VIDEO
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Peste 1 milion de euro! Fostul atacant de la FC Botoșani a dat lovitura în Turcia
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
A fost cutremur în această dimineață: Orașele unde s-a simțit
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Ultrașii Petrolului furioși după înfrângerea cu Botoșaniul: Jucătorii „aliniați” și mustrați
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
ȘOCANT: Un tânăr și-a decapitat mama, polițiștii au găsit-o într-o baltă de sânge
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile