Magistrații botoșăneni au dispus joi arestarea preventivă pentru 20 de zile a unui minor de 15 ani, din oraşul Ştefăneşti.
Din cercetări a reieşit faptul că în noaptea de 28 spre 29 martie 2018, acesta a pătruns fără drept în locuinţa unui bărbat de 41 de ani, de unde a sustras suma de 1.700 de lei.
De asemenea, în noaptea de 31 martie spre 1 aprilie, a pătruns prin efracţie într-o magazie din curtea aceleiaşi persoane vătămate, de unde a încercat să sustragă bunuri.
Totodată, s-a stabilit că în perioada 27 - 29.03, minorul a pătruns în două autoturisme aparţinând unui bărbat din oraşul Ştefăneşti, de unde a sustras suma de 10 lei.
Oamenii legii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunilor de furt calificat şi tentativă la furt calificat.
DESCARCĂ APLICAȚIA BOTOȘĂNEANUL PENTRU MOBIL
Băncile care dispar din acest an: CE se întâmplă cu clienții
Redacția Botoșăneanul
Feb 13, 2025
Stejarii revin la Botoșani după cinci ani, meci cu Portugalia pe Stadionul Municipal
Redacția Botoșăneanul
Feb 13, 2025
Stradă din municipiu plină de noroi, o firmă a fost amendată de polițiști
Redacția Botoșăneanul
Feb 13, 2025
Trei botoșăneni salvați de la moarte de pompieri și polițiști
Redacția Botoșăneanul
Feb 13, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile