Scandalul a avut loc la un bar, cei patru agresori având asupra lor și obiecte periculoase.
Instanța de judecată a dispus plasarea sub control judiciar pentru o perioadă de 60 de zile faţă de patru tineri cu vârste cuprinse între 18 şi 32 de ani, din comunele Brăeşti şi Leorda, cercetaţi pentru comiterea mai multor infracţiuni.
În urma probatoriului administrat a rezultat faptul că în noaptea de 9 spre 10 noiembrie 2019, cei patru au consumat băuturi alcoolice la un bar de pe raza comunei Mihai Eminescu, iar pe fondul unui conflict spontan au agresat trei bărbaţi cu vârste cuprinse între 35 şi 42 de ani.
În cauză se continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunilor de lovire sau alte violenţe, tulburarea ordinii şi liniştii publice şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Botoşani.
DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:
Bani de la stat pentru botoșănenii dornici să muncească într-o altă localitate - SUMA
Redacția Botoșăneanul
Feb 06, 2025
Greșelile care pot lăsa șoferii fără permis: Sancțiuni drastice în noul Cod Rutier
Redacția Botoșăneanul
Feb 06, 2025
RAZIE a polițiștilor în Piața Centrală și la bazar, s-au dat 10 amenzi
Redacția Botoșăneanul
Feb 06, 2025
Eduard Florescu și-a luat rămas bun de la FC Botoșani: Acești oameni mi-au fost ca o familie - VIDEO
Redacția Botoșăneanul
Feb 06, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile