Doi pasageri din mașina care circula regulamentar au fost răniți, fiind transportați la spital.
În cursul dimineții de duminică, 26 iunie, la ora 9:50, în timp ce conducea autoturismul pe raza localității Siminicea, la intersecția cu DJ 208 B, în dreptul unui imobil, un bărbat de 32 de ani, din comuna Vorona, a intrat în coliziune cu autoturismul condus regulamentar pe drumul cu prioritate de un bărbat de 28 de ani din comuna Hănțești.
Din accident a rezultat rănirea a doi pasageri din autoturismul condus de bărbatul din comuna Hănțești, care au fost transportați cu ambulanța la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorii auto au fost testați de polițiști cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, li s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.
Valeriu Iftime vrea redeschiderea târgului de weekend, se pregătește o nouă locație – VIDEO
Oana Sava
Feb 25, 2025
Redacția Botoșăneanul
Feb 25, 2025
Cum să optimizezi spațiul într-un apartament mic pentru sosirea unui bebeluș
Redacția Botoșăneanul
Feb 25, 2025
DSP a SUSPENDAT activitatea din două cabinete stomatologice de la Botoșani
Gabriela Erdic
Feb 25, 2025
Pompierii botoșăneni își deschid porțile pentru vizitatori în mai multe localități din județ
Redacția Botoșăneanul
Feb 25, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile