Din cauza stării de agitație în care se afla, bărbatul a fost încătușat.
S-a întâmplat în noaptea de luni spre marți, când polițiștii au fost sesizați prin 112 de către o femeie despre faptul că o persoană necunoscută i-a provocat distrugeri la mașina.
Mașina era parcată pe strada Jean Bart, din municipiul Suceava, acolo unde polițiștii l-au găsit pe proprietarul mașinii, care a spus că în timp ce se afla la geamul locuinței, a observat o persoană de sex masculin care i-a distrus cu pumnul oglinda dreaptă a autoturismului Toyota Rav 4 ce era parcată regulamentar, creându-I un prejudiciu de aproximativ 300 lei.
Proprietarul a indicat semnalmentele autorului, iar polițiștii l-au găsit pe strada Gheorghe Doja, în fața magazinului Profi, pe un bărbat care, din cauza stării de agitație pe care o avea, a fost încătușat și dus la Sediul Secției de Poliție Burdujeni, potrivit obiectivdesuceava.ro.
Acesta a fost identificat ca fiind T. Cornel, de 34 de ani, dintr-un sat din județul Botoșani, bărbat cu deficiențe în vorbire și care a fost recunoscut ca fiind autorul faptei de către persoana vătămată.
Avocata Paula Berențan a simțit să-i dea un sfat înlocuitorului său, la plecare – VIDEO
Gabriela Erdic
Mar 15, 2025
Dramă într-o familie din Botoșani: Bărbat ajuns la Urgențe după ce a încercat să se sinucidă
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Un șofer din Botoșani a băgat în spital un motociclist: CUM s-a produs accidentul de la Verești
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
ASTĂZI: Misiune altfel pentru pompieri, au plantat copaci la Cordăreni
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile