Alături de social-democraţi, progresişti şi liberali-democraţi, la miezul nopţii, în Parcul Rapsodia au sosit şi popularii. Avându-l în frunte pe Mihai Ţâbuleac, PMP-iştii au lipit primele afişe pe panourile amenajate vis-a-vis de hotel.
„Punem Botoşaniul în mişcare”, este sloganul electoral al candidatului Partidului Mişcarea Populară la funcţia de primar al municipiului Botoşani. Cu ce gânduri a plecat în campanie?
„Cu gândul că participam la o competiţie, nicidecum nu avem în intenţie să încălcăm regulile care ţin de un cod corect, care ţin de respectarea principiilor şi sperăm de asemenea ca la capătul acestei campanii electorale Partidul Mişcarea Populară să obţină un rezultat bun”,
Mihai Ţâbuleac, preşedinte PMP Botoşani.
Ce înseamnă pentru PMP-işti „un rezultat bun”?
„Sperăm să accedem în consiliile locale şi, de ce nu, să dobândim funcţii de primar în multe localităţi din judeţul Botoşani”,
Mihai Ţâbuleac, preşedinte PMP Botoşani.
Acesta a avut alături mai mulţi candidaţi la Consiliul Judeţean şi Consiliul Local, care au venit pregătiţi cu o cârpă, mănuşi şi aracet. PMP-iştii au programat sâmbătă un miting electoral în care candidaţii la alegerile locale vor fi lansaţi în campania electorală. (S.B.)
CITEŞTE ŞI:
Fostul președinte al României deschide balul electoral la Botoșani
FC Botoșani a făcut spectacol la Ploiești: Victorie fără drept de apel cu Petrolul - VIDEO
Andreea Coțovanu
Mar 14, 2025
Ce este pariul responsabil și cum să joci în siguranță online
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Da la infirmier la antreprenor de centru de recuperare medicală de top din Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Mașină din Botoșani implicată într-un accident, motociclist dus urgent la spital
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile