O autoutilitară Mercedes a unei firme de construcţii din Botoşani s-a răsturnat sâmbătă după-amiază la ieşirea din Zăiceşti.
Maşina circula pe sensul spre Hârlău, a părăsit carosabilul şi s-a oprit în gardul de la „Valea Florilor”.
Potrivit primelor informaţii culese de la faţa locului, unul dintre cei cinci bărbaţi a fost transportat la Spitalul Judeţean după intervenţia unui echipaj SMURD.
Un pasager, destul de speriat, a evitat să dea prea multe amănunte despre circumstanţele producerii evenimentului rutier, arătând că, „a fost şi o depăşire, au fost mai multe. Au oprit nişte şoferi şi ne-au scos din maşină”.
Mai multe echipaje de pompieri, inclusiv cel specializat în descarcerare, s-au deplasat la faţa locului.
Sânge, o caschetă, o oglindă şi bucăţi din caroserie pot fi văzute în apropierea maşinii.
Țigări vândute unui minor, Tribunalul Botoșani a menținut amenda pentru patron
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Ofițerii de la „Anticorupție” au discutat cu personalul medical de la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
RAZIE la Dorohoi: Zeci de mașini trase pe dreapta, câțiva șoferi au fost ghinioniștii zilei
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Botoșănean amendat cu 90.000 de lei, comisarii de la „Mediu” i-au dat și PATRU avertismente
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile