Mitropolia Moldovei și Bucovinei, alături de Protopopiatul Botoșani, organizează și în acest sfârșit de an tradiționalul concert de colinde.
Concertul ”Bucuria Nașterii Domnului” va avea loc luni, 19 decembrie, de la ora 17.00, în sala Casei de Cultură a Sindicatelor Botoșani, în prezența IPS Teofan, Mitropolitul Moldovei și Bucovinei.
De asemenea, concertul prilejuiește și întâlnirea cu Arhimandritul Efrem Vatopedinul, stareţul Mănăstirii Vatoped din Sfântul Munte Athos.
Pe scena din Botoşani vor aduce bucuria Nașterii Domnului Corul ”Anima Musicae” al Liceului de Artă ”Ștefan Luchian”, Corul de fete al Liceului Pedagogic ”Nicolae Iorga”, Corul ”Filotheos” al Seminarului Teologic ”Sf. Gheorghe”, Corul ”Heruvimii” al preoților din Protopopiatul Botoșani.
Intrarea este liberă la acest eveniment, dar în limita locurilor disponibile.
Da la infirmier la antreprenor de centru de recuperare medicală de top din Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Mașină din Botoșani implicată într-un accident, motociclist dus urgent la spital
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Noul subprefect și-a pregătit discurs la sugestia partidului, dar nu l-a mai citit – VIDEO
Gabriela Erdic
Mar 14, 2025
Angajatul unei bănci care nu poate simți durerea ajunge la Happy Cinema – PROGRAMUL săptămânii
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile