Scene ca în filme au putut fi văzute marți prin municipiul Botoșani, după ce poliţiştii au efectuat semnal de oprire în trafic a unui autoturism care se deplasa pe strada Victoriei.
Întrucât conducătorul auto nu a oprit la semnal, echipajul de poliţie a procedat la urmărirea autoturismului, folosind semnalele acustice şi luminoase, până pe strada Iuliu Maniu, unde automobilul a fost oprit.
Deoarece conducătorul auto, de 29 de ani, din municipiul Botoşani, emana halenă alcoolică, s-a procedat la testarea alcoolscopică a acestuia, însă a refuzat. De asemenea, bărbatul a refuzat şi recoltarea de mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
În prezent se efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracţiunii de refuzul unui conducător auto de a se supune recoltării de probe biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.
DESCARCĂ APLICAȚIA BOTOȘĂNEANUL PENTRU MOBIL
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile