Nova Apaserv Botoşani își cere scuze față de abonații afectați.
Din cauza unei avarii apărute pe conducta din PEHD Dn 250 mm, în zona localităţii Trușești, S.C. Nova Apaserv S.A. Botoşani a fost nevoită să întrerupă sistemul de alimentare cu apă pentru o perioadă de 12 ore, începând cu data de 16.09.2022 - ora 07:00, către utilizatorii din comunele: Dângeni, Ungureni.
S.C. Nova Apaserv S.A. Botoşani își cere scuze față de abonații afectați și îi asigură că se va interveni cu operativitate pentru finalizarea lucrărilor astfel încât disconfortul creat să fie cât mai redus.
”De asemenea, precizăm că umplerea și reechilibrarea sistemului sunt operațiuni ce trebuie să se facă lent şi treptat, pentru evitarea producerii unor eventuale avarii, fapt pentru care reluarea furnizării apei va fi resimțită diferențiat în funcţie de locul de consum”,
Liviu - Nicolae Ştefan, director general Nova Apaserv Botoșani
Concurs de alergat organizat de o clinică din Botoșani în Pădurea Rediu
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
SCANDAL într-un local: Tânăr bătut din senin, un altul s-a trezit cu mașina distrusă – VIDEO
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
ALERTĂ de ultimă oră: COD GALBEN la Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Botoșănean reținut după un scandal monstru cu tineri bătuți și mașini distruse
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Botoșănean amenințat în propria casă, i s-a distrus și mobila: A intervenit Poliția
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile