Gabriel Debeljuh, autorul singurului gol marcat de CFR Cluj în înfrângerea cu FC Botoșani, scor 1-2, s-a declarat nemulțumit de faptul că Liga 1 a fost reluată în luna ianuarie.
Atacantul croat, care a ajuns la 7 goluri înscrise în acest sezon de Liga 1, spune că echipa sa merita cel puțin un egal și a criticat faptul că întrecerea internă a fost reluată încă din luna ianuarie, când temperaturile au fost foarte mici.
Majoritatea terenurilor din Liga 1 continuă să se prezinte într-o stare proastă. A fost și cazul terenului de pe „Municipalul” din Botoșani, înghețat și acoperit de zăpadă pe margine, scrie GSP.
„Am început foarte bine, am marcat golul de 1-0. Am primit gol din fază fixă, apoi din o altă fază fixă. Am avut posesia, iar a doua repriză cred că trebuia să egalăm, pentru mine acest meci a fost egal. Botoșani a luptat și a câștigat.
Am șapte goluri, dar pentru mine cel mai important este să stăm pe primul loc și să câștigăm campionatul. Nu pierduserăm de 8-9 meciuri, dar acesta este fotbalul. Este important să luptăm pentru primul loc cu FCSB.
Nu înțeleg de ce doar în România se joacă în luna ianuarie în campionat. Nu înțeleg asta! Ar fi trebuit să începem ca sezonul trecut, în februarie. Cam pe la jumătatea lui februarie”, a declarat Debeljuh la microfonul Look Sport.
DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:
Țigări vândute unui minor, Tribunalul Botoșani a menținut amenda pentru patron
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Ofițerii de la „Anticorupție” au discutat cu personalul medical de la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
RAZIE la Dorohoi: Zeci de mașini trase pe dreapta, câțiva șoferi au fost ghinioniștii zilei
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Botoșănean amendat cu 90.000 de lei, comisarii de la „Mediu” i-au dat și PATRU avertismente
Redacția Botoșăneanul
Mar 14, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile