Luările de cuvânt de la Consiliul de Coordonare Judeţean (CCJ) al PNL Botoşani, care avut loc sâmbătă la Cinema Unirea, s-au încheiat cu un moment amuzant. Răspunzător a fost preşedintele organizaţiei municipale, cel care a condus lucrările în lipsa liderului judeţean.
Viorel Iliuţă a anunţat că ultimul care vine la microfon este… Costică Şoptelu, referindu-se la Costel Şoptică, prim-vicepreşedintele PNL Botoşani.
Cei aproape 500 de participanţi la şedinţă au izbucnit în râs, deputatul ajungând la rândul său cât se poate de amuzat la tribună. El i-a transmis lui Viorel Iliuţă că îi este dator cu doi miei, nu doar cu unul, fiindcă i-a stâlcit atât numele, cât şi prenumele.
„Mulţumesc pentru intrarea deosebită pe care mi-aţi făcut-o. Este şi foarte greu să vorbeşti ultimul, de aceea o să încerc să fiu cât mai concis şi cât mai pragmatic în acelaşi timp, plecând de la ideea că majoritatea dintre dvs. mă cunoaşteţi în primul rând din vizetele pe care le-am făcut în teritoriu, destul de des. Cel puţin în Colegiul Darabani unii dintre colegi spun de acum că îi verific, că de asta vin aşa des”,
Costel Şoptică, deputat PNL.
Noul nume i-a purtat noroc parlamentarului, care a obţinut cel mai mare număr de voturi, 251, la şedinţa în care liberalii şi-au desemnat candidaţii pentru Legislativ.
Eugen Neagoe, dezamăgit după ce Botoşani a câştigat la Buzău: Au făcut antrenament cu noi
Redacția Botoșăneanul
Feb 05, 2025
Schimbări pentru șoferii români: Echipamentele care nu mai sunt obligatorii în 2025
Redacția Botoșăneanul
Feb 05, 2025
Reacția lui Leo Grozavu după victoria lui FC Botoșani la Buzău: Râde lumea de mine dacă zic asta
Redacția Botoșăneanul
Feb 05, 2025
Lege nouă pentru românii care vor să își construiască o casă: Nu vor mai avea nevoie de autorizație
Redacția Botoșăneanul
Feb 05, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile