FC Botoșani și FC Voluntari s-au întâlnit vineri seară, de la ora 18:00, în prima partidă a rundei 17 din SuperLigă.
Partida a avut loc pe Stadionul Municipal și a început cu un moment de reculegere. Un operator Digi Sport și-a pierdut viața în cursul zilei de marți în urma unui accident de circulație.
Prima repriză a fost una extrem de slabă. Niciuna dintre echipe nu a avut niciun șut pe poartă în primele 45 de minute.
Iar repriza a doua s-a reluat cu ghinion pentru FC Botoșani. Ilfovenii au deschis scorul printr-un autogol. Govea a centrat, Marcelo Lopes a întors pentru Damașcan, iar șutul acestuia a fost deviat de Sadiku și mingea a intrat astfel în poartă.
FC Botoșani a căutat mai apoi să înscrie prin Mateus Santos și Sno însă tabela a rămas neschimbată. Jocul a fost fragmentat, iar ilfovenii au fost periculoși și spre finalul meciului. Portarul Pap a reușit însă niște parade impresionante.
Au fost șapte minute de prelungiri cu ceva ocazii la poarta lui Popa însă scorul a rămas neschimbat.
Echipele de start:
FC Botoșani: Ed. Pap, Sno, Sadiku, Boli, Țigănașu, Zabou, Perianu, Ivanov, Mateus, S. Camara, Mailat
FC Voluntari: M. Popa, Meleke, Armaș, Matricardi, M. Lopes, H. Tavares, Govea, Aliji , Rață, Nemec, Damașcan
(Sursa Foto – gsp.ro)
Ultrașii Petrolului furioși după înfrângerea cu Botoșaniul: Jucătorii „aliniați” și mustrați
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
ȘOCANT: Un tânăr și-a decapitat mama, polițiștii au găsit-o într-o baltă de sânge
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Aparatură medicală donată de o companie pentru copiii de la Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Familii, la un pas să rămână pe drumuri: Pompierii chemați rapid
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Două case salvate de pompieri din calea flăcărilor
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile