Premierul a postat un mesaj prin care mulțumește filialelor care i-au votat până acum moțiunea.
Florin Cîțu le-a mulțumit de asemenea liberalilor care au votat până acum moțiunile, indiferent de opțiunea lor!
Mulțumesc în mod deosebit colegilor care au arătat încă o dată susținerea pentru echipa câștigătoare și au dat, zilele acestea, un vot de susținere pentru moțiunea România Liberală! Mulțumesc, Dolj, Gorj, Mehedinți, Olt, Satu Mare, Sălaj, Cluj, Suceava, Covasna, Botoșani, Vaslui și Sector 2, că ați votat doar moțiunea echipei câștigătoare! Mulțumesc, Alba și Iași, pentru votul vostru asupra ambelor moțiuni!
Din 25 septembrie, noi, toți liberalii, construim România Liberală!
a transmis Florin Cîțu
Colegiul Director al PNL s-a întrunit vineri după-amiază la Stațiunea de Cercetare Popăuți pentru a decide care moțiune o votează.
S-au tipărit și buletine de vot cu numele celor doi pretendenți, Ludovic Orban și Florin Cîțu, iar premierul a obținut o victorie categorică, peste 90% dintre cei prezenți încercuind numele său.
DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:
Avocata Paula Berențan a simțit să-i dea un sfat înlocuitorului său, la plecare – VIDEO
Gabriela Erdic
Mar 15, 2025
Dramă într-o familie din Botoșani: Bărbat ajuns la Urgențe după ce a încercat să se sinucidă
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Un șofer din Botoșani a băgat în spital un motociclist: CUM s-a produs accidentul de la Verești
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
ASTĂZI: Misiune altfel pentru pompieri, au plantat copaci la Cordăreni
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile