În timpul discursului de rămas bun al colonelului Radu Anton a existat un moment care i-a adus lacrimi în ochi celui care timp de un deceniu a condus cu o mână de fier Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență ”Nicolae Iorga” al județului Botoșani.
Fiul său, Rareș Mihai s-a îndreptat către părintele lui care-i este cel mai probabil model în viață pentru a-i înmâna un trandafir roșu. Soția colonelului a privit și ea scena cu multă emoție.
”Mulțumesc în mod deosebit familiei care mi-a fost sprijin, mi-a fost aproape….deci mulțumesc familiei prezente aici, familiei care este la ceruri, perioada asta mi-a fost alături, vă doresc tot binele din lume, am onoarea să vă salut”
Col (r) Radu Anton
Ochii colonelului s-au înlăcrimat.
Pe lângă familie Radu Anton le-a mulțumit și celor cu care a colaborat ani de zile.
”Vă mulțumesc pentru ceea ce ați făcut, voi rămâne un observator al muncii dv. o să mă bucur de fiecare dată pentru realizările dv. și voi plânge atunci veți avea necazuri. Sper să nu aveți astfel de situații în care să nu reușiți”
Col (r) Radu Anton
Nu în ultimul rând au fost adresate mulțumiri și autorităților județene cu care, în ciuda coloraturilor politice s-a găsit întotdeauna o cale de dialog. (G.E.)
ASTĂZI: Misiune altfel pentru pompieri, au plantat copaci la Cordăreni
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Concurs de alergat organizat de o clinică din Botoșani în Pădurea Rediu
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
SCANDAL într-un local: Tânăr bătut din senin, un altul s-a trezit cu mașina distrusă – VIDEO
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
ALERTĂ de ultimă oră: COD GALBEN la Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 15, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile