Anunțul a fost transmis de către S.C Nova Apaserv S.A. Botoșani printr-un comunicat de presă.
Urmare a semnării contractului de finanțare pentru proiectul „extinderea şi modernizarea sistemului de monitorizare a infrastructurii de apă, inclusiv achiziţia de echipamente şi software pentru digitalizarea activităţii", S.C. Nova Apaserv S.A. Botoșani informează că astăzi, 24 octombrie 2024, se va efectua înlocuirea echipamentelor de măsurare a consumului de apă potabilă (debitmetre).
Pentru efectuarea acestor lucrări, în intervalul orar 9:00-15:00 este necesară sistarea furnizării apei potabile, către consumatorii din municipiul Botoșani ce locuiesc în cartierul A.N.L Bucovina, parțial pe strada Bucovina, B-dul George Enescu, B-dul Mihai Eminescu (de la Liceul Sanitar, până la intersecția cu B-dul George Enescu), pe strada Maxim Gorki, parțial pe strada Unirii, Piața Revoluției și strada Petru Rareș.
„Vă mulțumim pentru colaborare și ne cerem scuze pentru eventualele inconveniente create pe parcursul desfășurării activității!”, au transmis reprezentanții companiei de apă.
Trei comune din Botoșani folosesc clopotele bisericilor în caz de urgențe: NU au sisteme de alarmare
Redacția Botoșăneanul
Mar 04, 2025
Temperaturi de până la 20 de grade anunțate de meteorologi: PROGNOZA pe două săptămâni
Redacția Botoșăneanul
Mar 04, 2025
Botoșăneancă căzută într-o intersecție: A fost transportată la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 04, 2025
Amendă de 5.000 de lei pentru un patronaș care a amplasat un automat plin cu tot felul de țigări
Redacția Botoșăneanul
Mar 04, 2025
„Nu tremur la cutremur”: Pompierii, acțiune preventivă în Piața Centrală
Redacția Botoșăneanul
Mar 04, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile