Botoșănean urmărit internațional, adus în țară de polițiști: CE faptă comisă îl va trimite după gratii

La data de 16 ianuarie 2025, Poliția Română a adus în țară 3 persoane, pe numele cărora au fost emise mandate de executare a unor pedepse privative de libertate.

 

Astfel, a fost adus în țară un bărbat, de 39 de ani, din Dolj, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de tentativă la omor. Acesta a fost escortat din Marea Britanie, având emis de către Tribunalul Dolj, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 8 ani.

 

De asemenea, a fost adus în țară un bărbat, de 40 de ani, din Botoșani, urmărit internațional pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de minori. Acesta a fost adus din Marea Britanie, având emis de către Tribunalul Suceava, pe numele său, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 5 ani și 6 luni.

 

La aceeași dată, a fost adus un bărbat, de 25 de ani, din Olt, urmărit internațional pentru săvârșirea de infracțiuni rutiere. Acesta a fost adus din Marea Britanie, având emis, pe numele său, de către Judecătoria Slatina, un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de un an și 5 luni.

 

Cei în cauză au fost introduși în unități de detenție, în vederea executării mandatelor.

 

(Foto: politiaromana.ro)

Paste widget container code to the webpage This code is unique for every widget. It can be added in multiple places on page where you want your widgets to appear.
AMP code