Cea mai recentă întâlnire cu jandarmii botoșăneni a avut loc chiar ieri dimineață, în Piața Centrală din municipiu.
În mai puțin de un an de zile, o femeie din municipiul Botoșani a fost depistată de 11 ori în timp ce oferea spre comercializare țigări de proveniență extracomunitară.
Ultima constatare de acest gen a avut loc ieri dimineață, în Piața Centrală din municipiul Botoșani, jandarmii găsind asupra vânzătoarei 202 pachete de țigări.
În total, până acum, femeia a rămas fără aproape 1.000 de pachete de țigări, care au fost ridicate de jandarmi în vederea confiscării și predate polițiștilor din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice, împreună cu actele de sesizare a organelor de urmărire penală, întocmite sub aspectul săvârșirii infracțiunii de contrabandă.
Acțiunile jandarmilor pentru combaterea comerțului ilegal cu produse accizabile se desfășoară periodic în piețele agroalimentare, prevenirea vânzării acestora de către persoane neautorizate fiind una din direcțiile de acțiune ale Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani.
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile