Firma din Botoșani a câștigat contractul pentru furnizarea de echipamente. Mai multe loturi de contoare vor fi achiziționate de către ApaVital SA, la Iași, pentru branșamentele anunțate pentru perioada următoare.
O societate din Botoșani, de altfel un vechi colaborator al autorității contractante, a câștigat licitația publică.
Compania de apă-canal din Iași a finalizat una dintre etapele de achiziții anuale. Recent, ApaVital SA a demarat o licitație pentru achiziția mai multor loturi de contoare de apă și accesorii, ce urmează să fie folosite la noile branșamente realizate de companie.
Potrivit bzi.ro, la procedură a fost depusă o singură ofertă, din partea societății Vestra Industry SRL, cu sediul în Botoșani.
Recent, firma a fost declarată câștigătoare, cu o ofertă financiară de 633.604 lei, fără TVA, adică în jur de 130.000 de euro.
„Durata de serviciu a contoarelor nu va fi mai mică de 10 ani, perioadă în care se vor asigura piesele și subansamblele (originale de la producător) necesare reparațiilor. Livrarea se va face doar pe baza comenzilor emise de ApaVital SA. Termenul de livrare este de maximum 6 săptămâni de la primirea comenzii. Nerespectarea termenului de livrare atrage rezilierea unilaterală a contractului și reținerea garanției de bună execuție”, se arată în caietul de sarcini.
Vestra Industry SRL este o companie a grupului ”Elsaco”, fiind de altfel condusă de Vlad Iftime, unul dintre cei doi băieți ai lui Valeriu Iftime, președintele amintitului grup.
DESCARCĂ APLICAȚIA BOTOȘĂNEANUL PENTRU MOBIL:
ASTĂZI: 48 de ani de la cutremurul din 1977, peste 1.500 de oameni au murit – VIDEO
Redacția Botoșăneanul
Mar 04, 2025
Declarația zilei 4 martie 2025
Gabriela Erdic
Mar 04, 2025
Gabriela Erdic
Mar 04, 2025
Șofer tras pe dreapta: A primit 1.000 de lei amendă pentru niște lemne
Redacția Botoșăneanul
Mar 03, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile