Deși realizată fără nici un sprijin de la Consiliul Județean Botoșani sau de la Guvern, grădinița Voiniceii de la Zlătunoaia, care include și un club al pensionarilor, a avut parte la inaugurare de prezența mai multor lideri social-democrați.
Senatorul Doina Federovici, inspectorul școlar general Mihaela Huncă și consilierul județean Gheorghe Vâzdoagă nu doar că au fost prezenți la evenimentul desfășurată duminică la amiază, ci au și luat, pe rând, cuvântul. Secretarul general al social-democraților a fost prezentat drept ”dl Vâzdoagă Gică, prietenul meu de la PSD Botoșani”, cel vizat simțind însă nevoia să-l completeze cu ”consilier județean”. Ca atare, când i-a venit rândul la microfon, liderul social-democrat a fost prezentat drept ”reprezentant al Consiliului Județean”.
”Prin invitația pe care mi-a adresat-o m-a făcut părtaș la bucuria dvs. M-a făcut părtaș la această realizare de excepție care îndrăznesc să spun că nu reprezintă prezentul, ci viitorul comunității din Zlătunoaia și a fost făcută pentru copii, pentru bătrâni și a fost făcută prin dl primar de către tineri. Ce poate fi o îmbinare mai frumoasă decât această conlucrare între toți membrii comunității?” a afirmat Gheorghe Vâzdoagă.
La inaugurare nu au luat parte conducători ai Prefecturii sau ai CJ Botoșani. (S.B.)
[[galerie-foto]]
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile