O nouă acțiune în trafic a fost organizată de polițiștii botoșăneni.
La data de 12 februarie 2025, în intervalul orar 6:00 - 12:00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier, împreună cu polițiști de ordine publică, au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea accidentelor rutiere care au drept cauză generatoare neacordarea priorității de trecere pietonilor care au acest drept.
Astfel, au fost controlate aproximativ 60 de autovehicule, iar 28 dintre conducătorii auto au fost testați alcoolscopic, fără fi înregistrate rezultate pozitive.
În urma neregulilor constatate au fost aplicate 28 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 8.000 de lei și au fost reținute 4 permise de conducere, pentru neacordare de prioritate pietonilor care au avut acest drept.
Redacția Botoșăneanul
Mar 20, 2025
Ce categorie de pensionari va încasa doar 400 de lei din ajutorul de la stat
Redacția Botoșăneanul
Mar 20, 2025
O nouă taxă obligatorie: Nimeni nu poate scăpa de plată
Redacția Botoșăneanul
Mar 20, 2025
Percheziții și la Botoșani pentru coruperea alegătorilor, sunt căutați influencerii lui Georgescu
Redacția Botoșăneanul
Mar 20, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile