Acțiunile polițiștilor au avut drept scop prevenirea infracțiunilor stradale.
În cursul zilei de joi, în intervalul orar 9:00-12:00, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Dorohoi au organizat o acțiune pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor stradale și pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică.
În cadrul activităților desfășurate au fost legitimate 36 de persoane și au fost controlate 20 de autovehicule și 4 unități economice.
În urma neregulilor constatate au fost aplicate 17 sancțiuni contravenționale, în valoare totală de peste 8.600 de lei.
Patru dintre sancțiuni au fost aplicate pentru nerespectarea normelor de conviețuire socială, în valoare de peste 1.500 de lei.
De asemenea, o sancțiune a fost aplicată pentru nerespectarea prevederilor legale privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecției persoanelor, în valoare de 5.000 de lei.
Dispar bancomatele din România: Cu ce vor fi înlocuite ATM-urile
Redacția Botoșăneanul
Mar 18, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 18, 2025
Vacanța de primăvară 2025: Când începe și câte zile libere au elevii
Redacția Botoșăneanul
Mar 18, 2025
Ioana Ignat, detalii despre schimbările din viața ei: Ce spune despre relația cu Sebastian Dobrincu
Redacția Botoșăneanul
Mar 18, 2025
ASTĂZI: Se oprește apa din cauza unor lucrări, vor fi afectate trei străzi din municipiu
Redacția Botoșăneanul
Mar 18, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile