Un echipaj al Poliției Orașului Darabani a oprit vineri pentru control, pe strada Muncitorului, un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani, din comuna Mileanca.
În urma verificărilor efectuate, în portbagajul autoturismului a fost identificată cantitatea de 90 de kilograme de pește, pentru care bărbatul nu a prezentat documente legale de proveniență.
Întreaga cantitate de pește a fost indisponibilizată, în vederea continuării cercetărilor, urmând a fi distrusă conform prevederilor legale.
Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de deținere, transport sau comercializare fără documente legale a peștelui, urmând ca în funcție de rezultatele acestora să fie dispuse măsuri legale.
FOTO: OradeSibiu.ro.
Pompierii din Botoșani intervin pentru a preveni pericolele provocate de vântul puternic
Ramona Lupu
Mar 13, 2025
OFICIAL: Cele două subprefecte eliberate din funcție și înlocuite cu un tânăr afacerist
Gabriela Erdic
Mar 13, 2025
30 de ani de pușcărie pentru ucigașul Mariei, fetița de la Albești
Gabriela Erdic
Mar 13, 2025
Icoane din argint - Bijuterii spirituale ale credinței ortodoxe
Redacția Botoșăneanul
Mar 13, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile