Mai multe drumuri județene au fost deja închise din cauza viscolului iar drumarii și pompierii intervin pe unele zone unde sunt autoturisme blocate.
Situația este una gravă la ieșirea din Dorohoi spre Dumeni unde, pe un tronson de 100 de metri circulația a fost restricționată. Intervin trei utilaje de la Direcția Județeană de Drumuri și Poduri (DJDP) precum și de la Secția Drumuri Naționale (SDN). Un al patrulea era așteptat să ajungă în această zonă.
Drumuri județene închise
DJ 282 B Prajeni- limita județ Iași;
DJ 282 Dangeni - Hanesti;
DJ 293 Dorohoi - Dumeni- Havârna- Mileanca - Cotusca - Ghireni - DN 24 C;
DJ 294 A Avrameni - Mitoc ;
DJ 294 C Hanesti- Borolea -Manoleasa;
DJ 282 Rauseni -Rediu - limita de Județ
DJ 291 K Lozna- Talpa
Traficul este blocat pe porțiuni și pe drumul Darabani – Botoșani, unele autoturisme fiind în așteptare la un PECO din zona localității Dragalina.
Redacția Botoșăneanul
Mar 21, 2025
Artefact mai vechi decât piramidele egiptene descoperit de un jandarm botoșănean
Redacția Botoșăneanul
Mar 21, 2025
Daruri de Paște pentru bătrâni: Biserica Pacea continuă acțiunile de sprijin în azilele din Botoșani
Andreea Coțovanu
Mar 21, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile