Un tânăr băut bine și fără permis a reușit să transforme în noapte de sâmbătă spre duminică, 25 octombrie 2015, un BMW Seria 3 într-un morman de fiare. S-a izbit într-un copac, după care s-a răsturnat cu autoturismul.
Băiatul s-a dat în stambă cu bolidul de zeci de mii de euro, însă nu a făcut-o singur, ci împreună cu o fată de 19 ani, mamă a unui bebeluș, căreia i-a pus viața în pericol. Tânăra care se afla pe scaunul din dreapta al șoferului se află în aceste momente la Spitalul Județean Mavromati în stare extrem de gravă.
Potrivit medicilor de la unitatea sanitară ea a suferit mai multe traumatisme printre care cranian, toracic, fractură de femur și gambă stângă precum și dublă fractură la unul dintre brațe.
Accidentul a avut loc în satul Băbiceni, comuna Durnești iar la volan s-a aflat Claudiu Petraș care de asemenea a ajuns la spital. Fata, Ionela Ursachi este căsătorită și are un copil și deocamdată nu se știe de ce se afla în autoturismul BMW. În urma evenimentului rutier mașina cel mai probabil va ajunge la fier vechi. Impactul a fost într-atât de puternic încât ambele roți din faţa mașinii au sărit pur și simplu. (G.E.)
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile