Bărbatul nu a oprit la semnalul polițiștilor.
Polițiștii din Vlăsinești au observat în trafic sâmbătă, pe Drumul Județean DJ 292, în comuna Ungureni, un autoturism care avea montată la partea din față o plăcuță cu număr de înmatriculare provizorii diferite față de numărul montat la partea din spate autoturismului.
Polițiștii au procedat la efectuarea semnalelor de oprire a autoturismului.
Conducătorul auto nu s-a conformat și și-a continuat deplasarea, fiind urmărit pe o distanță de aproximativ 3 kilometri, când a oprit și apoi a părăsit autoturismul fugind pe un teren extravilan.
În scurt timp a fost prins și imobilizat de polițiști, fiind condus la sediul poliție pentru continuarea cercetărilor.
În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că numerele de înmatriculare montate pe autoturism aparțineau altor autovehicule și erau expirate.
Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de punere în circulație sau conducerea unui autoturism cu număr fals de înmatriculare.
DESCARCĂ APLICATIA BOTOSĂNEANUL PENTRU MOBIL:
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Școala în care a învățat primarul redeschisă după 24 de ani: Era în pericol de autodemolare – VIDEO
Gabriela Erdic
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile