Conducătoarea auto venea dinspre
Trușești și mergea spre Botoșani. La un moment dat la intersecția care duce spre localiatatea Ionășeni se pare că botoșăneanca ar fi intrat într-o depășire. A revenit pe banda de mers însă cel mai probabil din cauza vitezei autoturismul a derapat și a ieșit din peisaj.S-a răsturnat de mai multe ori pe câmpul aflat în apropiere după care mașina a revenit pe roți.
Din spate cu o altă mașină venea soțul șoferiței care a coborât imediat din mașină și i-a acordat primul ajutor. El a fost cel care a sunat la numărul unic de urgență 112 și o ambulanță s-a deplasat la fața locului pentru a o prelua pe botoșăneancă.
Femeia a ajuns la
Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Mavromati, însă din fericire rănile sale nu erau grave, în paralel polițiștii urmează să stabilească circumstanțele în care s-a produs evenimentul rutier.
[[galerie-foto]]
CITEȘTE:
Inconștienți la volan: Aventură terminată cu mașina răsturnată în curtea Primăriei