Orgie rutieră, un tânăr a întrecut orice imaginaţie la Botoşani

Un botoşănean de 22 de ani a luat o mașină din faţa unui magazin, a pus-o de-un raliu terminat într-un gard şi asta nu e tot.

 

Duminică 14 mai 2017, orele 18.30, L.I. de 22 de ani, din localitatea Ripiceni, judeţul Botoşani, în timp ce conducea un autoturism pe un drum comunal din localitate, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi a impactat gardul unei locuinţe.

 

Din verificările efectuate de poliţişti, s-a stabilit că L.I. s-a urcat la volanul autoturismului fără acordul proprietarului, acesta fiind parcat, cu cheile în contact, în faţa unui magazin.

 

Conducătorul auto a fost testat alcoolscopic, valoarea indicată fiind de 1,27 mg/l alcool pur în aerul expirat; ulterior, a fost condus la Spitalul Județean  Botoșani unde i s-au recoltat două mostre biologice de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei. 

 

De asemenea, s-a stabilit că tânărul nu deține permis de conducere pentru nici o categorie.

 

În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt, conducerea unui vehicul fără permis de conducere și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.


 

Paste widget container code to the webpage This code is unique for every widget. It can be added in multiple places on page where you want your widgets to appear.
AMP code