Polițiștii botoșăneni au efectuat percheziții la locuința unui bărbat, care a amenințat în repetate rânduri două persoane. El este cercetat sub control judiciar, pentru comiterea unor infracţiuni de ameninţare şi hărţuire.
Marți, 29 martie 2016, poliţiştii au pus în executare un mandat de percheziție, la domiciliul lui B.C. de 34 de ani, din municipiul Botoșani și respectiv asupra unui autoturism aparţinând acestuia.
Bărbatul este bănuit că în perioada 1 februarie 2014 – până în prezent, în mod repetat, ar expediat SMS-uri cu un conținut amenințător și apeluri, către două persoane, cauzându-le în acest fel o stare de temere justificată.
Cu prilejul percheziţiilor au fost ridicate probe şi mijloace de probă utile soluţionării cauzei.
”În cauză continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracţiunilor de amenințare şi hărțuire. Față de B. C. a fost dispusă măsura controlului judiciar pentru o perioadă de 60 de zile”- comunicat IPJ Botoșani.
Și femeile... bat câteodată: Peste 150 de botoșăneni „ciomăgiți” de propriile soții
Oana Sava
Feb 05, 2025
Gabriela Erdic
Feb 05, 2025
PPC Energie, un furnizor care asigură energie pentru orice
Redacția Botoșăneanul
Feb 05, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile