Traficul rutier și pietonal s-a aflat în atenția polițiștilor locali, fiind prezenți în zonele predispuse aglomerării și blocajelor rutiere.
Pe linie rutieră a fost aplicat un număr de 56 sancțiuni contravenționale, din care pentru nerespectarea prevederilor Ordonanței de Urgență nr. 195/2002.
Pentru oprirea/staționarea interzisă, blocare cale de acces, au fost aplicate 30 sancțiuni contravenționale, iar pentru nerespectarea Hotărârii Consiliului Local nr. 292/2017 – 26 sancțiuni contravenționale - autovehicule parcate fără tichet afișat la vedere în parcările publice prevăzute cu parcometre, ocuparea locului de parcare concesionat de către alte persoane.
Acțiunile preventive au caracter permanent și vizează asigurarea unui climat real de ordine și siguranță publică.
SEARA ACEASTA: Două femei și o fată de 14 ani izbite pe trecere, au fost transportate la Urgențe
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Lucrurile (ne)știute despre clădirea Primăriei Botoșani
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Becali scos din sărite de un fost jucător de la FC Botoșani: Vrăjeală! Nu-i mai convenea să joace
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Înșelăciune în numele Poliției: CE trebuie să faci pentru a nu cădea în plasă
Redacția Botoșăneanul
Mar 16, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile