Polițiștii botoșăneni au împânzit mai multe zone care prezintă un risc rutier din județul Botoșani.
La data de 17 februarie 2025, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au organizat o acțiune pentru reducerea accidentelor rutiere și creșterea vizibilității elementului polițienesc, pe principalele artere cu risc rutier din mediul urban și rural.
Activitățile s-au desfășurat cu sprijinul polițiștilor de ordine publică, în intervalul orar 09:00-13:00, fiind instituite 5 filtre rutiere, prilej cu care au fost controlate peste 50 de autovehicule, iar în urma neregulilor constatate au fost aplicate 34 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 160.000 de lei.
De asemenena, au fost reținute patru permise de conducere pentru nerespectarea regimului legal de viteză și pentru că a pătruns în intersecție pe culoarea ”roșie” a semaforului.
BSG Amanet & Exchange - Servicii avantajoase și sigure pentru amanetarea aurului și electronicelor
Redacția Botoșăneanul
Apr 01, 2025
Marius Budăi, prima declarație din clinica unde a fost internat
Redacția Botoșăneanul
Apr 01, 2025
El este botoșăneanul mort în accidentul horror de la Suceava
Redacția Botoșăneanul
Apr 01, 2025
Primăria angajează consilier juridic la Autoritatea Tutelară
Redacția Botoșăneanul
Apr 01, 2025
Declarația zilei 1 aprilie 2025
Redacția Botoșăneanul
Apr 01, 2025
Trebuie evacuați din locuințele statului cetățenii cu mai mult de trei amenzi pentru tulburarea liniștii și ordinii publice?
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile