Oamenii legii l-au reținut pe scandalagiu.
La data de 4 iunie 2023, polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale au emis ordonanță de reținere, pentru 24 de ore, pe numele unui tânăr, de 34 de ani, din municipiul Botoșani, bănuit de comiterea infracțiunilor de amenințare, furt calificat, tulburarea ordinii și liniștii publice.
Din cercetări, a reieșit faptul că acesta, în noaptea de 3 spre 4 iunie, în jurul orei 01:00, ar fi provocat scandal în incinta unui local public, din municipiul Botoșani, apoi ar fi sustras un cuțit cu care l-ar fi amenințat pe unul dintre clienții localului.
Tânărul a fost introdus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al I.P.J Botoșani, cercetările fiind continuate pentru infracțiunile menționate mai sus.
(foto - arhivă)
Botoșăneanca Simona Radiș desemnată sportiva anului 2024
Redacția Botoșăneanul
Mar 19, 2025
Cea mai bună! O tânără din Botoșani premiată în cadrul Galei Excelenței în Asistență Socială
Redacția Botoșăneanul
Mar 19, 2025
AZI DIMINEAȚĂ: Mașină izbită într-o casă, proprietarul a făcut atac de panică
Redacția Botoșăneanul
Mar 19, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 19, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile