Ştiri
Aşteptare la final: Dana Lozneanu în fotoliul de conducere de la ITM
La exact trei săptămâni de zile de la promovarea concursului organizat de Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici (ANFP) pentru ocuparea funcţiei de inspector şef adjunct pe domeniul control şi relaţii de muncă din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă, Daniela Lozneanu a intrat şi în posesia ordinului de numire pe post.

Acesta a ajuns la registratura instituţiei luni, 9 decembrie 2013 când social democrata deja s-a prezentat la noul loc de muncă pentru a face cunoştinţă cu o parte dintre colegi.
„Ieri am avut o întâlnire cu o parte din noii colegi, astăzi am mai mers singură în birouri şi am făcut cunoştinţă cu ceilalţi colegi pe care nu i-am cunoscut ieri. Deja mi-am intrat în atribuţii pentru că nu putem ţine pasul pe loc pentru că problematica este destul de vastă”, a declarat printre altele Daniela Lozneanu, inspector şef adjunct din cadrul ITM Botoşani.
Noua şefă din fruntea inspectorilor de muncă şi-a clarificat în cursul zilei de astăzi şi situaţia de la Consiliul Judeţean unde a activat până la promovarea concursului pentru funcţia de conducere de la ITM.
Social democrata a mai spus că a fost primită cu căldură de colectivul din Inspectorat pe care l-a asigurat de colaborare şi respectul cuvenit. „Le-am cerut să mă sprijine pentru că din nefericire trăim nişte vremuri în care nu putem să ne plafonăm şi ne confruntăm cu mai multe începuturi şi probabil fiecare dintre noi trece prin mai multe începuturi şi doresc ca acolo unde merg să găsească oameni care să aibă capacitatea de a-i sprijini pe cei nou veniţi dar trebuie să existe şi din partea celor nou veniţi disponibilitatea să înveţe”, a mai spus Daniela Lozneanu.
Ea şi-a mai exprimat optimismul că prin practică va reuşi să exceleze în noua funcţie de conducere obţinută în urmă cu trei săptămâni de zile.
(G.E.)
CITEŞTE:
 PSD-ista de la ITM ţinută cu sufletul la gură de şeful naţional
[[banner]]

Roxana Țurcanu la depunerea candidaturilor ALDE pentru Primărie: Este o zi extrem de importantă pentru noi
Roxana Florentina Țurcanu, singura candidată la funcția de primar al municipiului Botoșani și echipa ALDE- pregătite pentru municipale!
Vecinii au dat-o de gol: Tânăra de 21 de ani dată dispărută s-a ascuns într-o casă
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Botoșani au reușit să o găsească pe Stoica Antonița, tânără 21 de ani dată dispărută de familie. 
Primarii obligați să doteze secțiile de votare cu o serie de materiale, prefectul: Nu cred că pentru dvs sunt lucruri noi
În cadrul ședinței de instruire de joi privind alegerile locale, prefectul Dan Nechifor le-a adus la cunoștință primarul principale atribuții pe care le au de îndeplinit.
Alegerile locale, pe pandemie: Medic de la DSP Botoșani - Trebuie să purtăm corect masca, să acopere gura și nasul
Având în vedere faptul că alegerile locale au loc pe pandemie, la ședința de instruire a primarilor a luat parte și medicul epidemiolog Irina Alecu.
MESAJUL președintelui BEJ Botoșani pentru pregătirea alegerilor locale din septembrie
Pentru păstrarea măsurilor de distanțare socială, una dintre instruirile primarilor și secretarilor din județul Botoșani a avut loc în Amfiteatrul de la Cornișa.
Primarii și secretarii din județ instruiți pentru alegerile locale  - GALERIE FOTO
Astăzi, 12 august 2020, a avut loc ședința de instruire a primarilor și secretarilor din județ cu privire la modul de desfășurare a alegerilor locale.
ASTĂZI: Botoșaniul și Tulcea, județele cu cele mai puține noi cazuri de COVID – SITUAȚIA pe țară
Grupul de Comunicare Strategică a transmis situația cazurilor noi de îmbolnăviri. Județul Tulcea și Botoșaniul sunt județele cu cele mai puține noi cazuri.
ALEGERILE LOCALE: S-au constituit birourile electorale în tot județul Botoșani
Biroul Electoral de Circumscripție Județean (BECJ) Botoșani anunță constituirea a tuturor birourilor electorale de circumscripție municipale, orășenești și comunale din județul Botoșani, în conformitate cu Circulara 428 a Biroului Electoral Central.
Sloturi online vs. sloturi offline
(P) Sloturile sunt printre cele mai populare jocuri de noroc, atât în mediul online cât și în mediul offline. Ele au apărut prima dată în mediul „land based” (terestru), dar popularitatea lor a atins cote maxime pe măsură ce operatorii online s-au dezvoltat, iar furnizorii au început să creeze jocuri tot mai interesante.
Loading...
Medic de la Mavromati: Viața nu poate fi oprită în loc! E nevoie de școală pentru copii, de acces mai facil la servicii de sănătate
Un medic de la Spitalul Județean Mavromati a transmis un mesaj prin care îi îndeamnă de oameni să-și învingă frica, să respecte regulile dar  să-și trăiască viața.
Se angajează funcționari care să reprezinte Botoșaniul și alte județe la Bruxelles
Agenția de Dezvoltare Regională Nord-Est a reluat concursurile de angajare pentru funcționarii care ar urma să reprezinte județele din Nord-Estul României la Bruxelles. Concursul care trebuia organizat în perioada iunie-iulie a fost amânat din cauza Pandemiei COVID-19
Tamara Ciofu: Guvernul PNL blochează accesul a 2 milioane de pacienți neasigurați la asistență medicală de bază gratuită
Deputatul PSD Tamara Ciofu, medic pediatru primar cu experiență de 30 de ani, atrage atenția publică asupra deciziei Guvernului PNL de a muta banii împrumutați de la Banca Mondială pentru creșterea nivelului de acces la serviciile medicale de bază pentru toată populația României la achiziția de medicamente inovative scumpe pentru a crește profitul producătorilor din domeniu.
Sute de amenzi date la Botoșani într-o lună pentru nerespectarea normelor COVID: TOPUL sancțiunilor pe județe
În țară s-au dat în total 35.890 de sancțiuni. Dintre aceștia 464 au fost aplicate la Botoșani.
Bogdan Cărăușu: Îmi doresc din tot sufletul să schimbăm în bine mersul lucrurilor
Bogdan Cărăușu își va lansa candidatura la Consiliul Local sâmbătă, 15 august 2020 pe esplanada Sălii Polivalente „Elisabeta Lipă”, bulevardul Mihai Eminescu. Redăm mai jos comunicatul transmis.
Loading...
Bătălie pentru posturile fără concurs de la Mavromati: CÂȚI candidați s-au înscris
Reprezentanții Spitalul Județean Mavromati au anunțat faptul că sunt disponibile mai multe posturi, de la asistent la muncitori.Ca de fiecare dată posturile sunt căutate asta deși sunt pentru o perioadă determinată.
Ministerul Sănătății: Elevilor nu li se mai măsoară temperatura când vin la școală, metoda este INEFICIENTĂ
În schimb, triajul zilnic va fi făcut acasă, de către părinți.
DUREROS: Femeia omorâtă cu toporul de concubin făcuse plângere împotriva bărbatului
Ancheta a fost sistată, întrucât femeia și-a retras acuzațiile.
Doar două cazuri noi de COVID-19 la Botoșani, crește de la o zi la alta numărul celor vindecați
Situația la Botoșani este stabilă, numărul cazurilor active fiind în prezent puțin peste 100.
TRAGEDIE - Cunoscut preot, mort într-un cumplit accident rutier: A plecat la ceruri să îi spună lui Dumnezeu despre durerea poporului român - FOTOGALERIE
Preotul s-a remarcat ca unul dintre cei mai importanți duhovnici și ctitori de biserici din nordul Moldovei. Nu puțini au fost botoșănenii care au asistat, de-a lungul anilor, la slujbele părintelui.
Doina Federovici: „Senatorul PNL, Costel Șoptică a votat împotriva dublării imediate a alocațiilor pentru 80.000 de copii din Botoșani”
Senatorul liberal de Botoșani, Costel Șoptică s-a opus și a votat ieri în Parlament împotriva drepturilor legale ale copiilor din Botoșani și din toate județele din România.
Să știi că am anticipat răspunsul cu dex-ul online, caută definiția cuvântului "sarcasm", poate la o recitire a comentariilor în unele locuri o să-l simți. N-am nicio problemă cu limba, însă dacă te mănâncă, scarpin-o sau tai-o, și așa nu ai nevoie de ea. Oricum ești murdar la gură și poate nu o să-i mai poluezi fonic pe cei din jur, cu același căcat pe care-l lași și-n online.Cât despre prietenie, oferta rămâne pe masă, dau și-o bere! Eu cu gândul la prietenie, tu cu gândul la scandal. Cu o bâtă te-ai simți mai în siguranță? Încep să-mi pun semne de întrebare în ceea ce te privește. Eu unul sunt sigur că nu-s neanderthal, dar dacă tu crezi că violența de orice fel e o soluție, atunci am dubii despre tine. Și dacă tot dau o bere, dau și-o masă, că văd că ai început să consumi litere. Cu aceeași prietenie, îți sugerez să apelezi la DOOM, dăcă tot ai acces la dex online. Cât despre goluri, care ar fi acelea, aș vrea să le acopăr!Pe final conchid, că dacă comentariile mele te-au deranjat, e trist și ar trebui să faci ceva să nu te mai găsești printre cei vizați de comentariile mele și să faci ceva cu viața ta, n-ai tu grijă de alții, tu ești cel mai important! Prieteni?
12 decembrie 2013, 15:54
La cate laude pe mp iti faci,sigur esti sanatos cu capul.Ce analize ai facut?Poate nu le-ai facut unde trebuie.Mergi la un Laborator veterinar,ca acolo pot usor detecta "boala vacii nebune",chiar daca e la bou.Cat priveste marel tau grad de stiinta,cultura si civilizatie etc. ai curiozitatea si citeste mizeriile pe care le-ai produs.Scuzele anticipate nu tin.Stiind ca ai "goluri",aplici smecheria cu scuze anticipate.Te informez ca poti utiliza gratuit Dex-online,simplu,modern si mult mai rapid.Apropo de prietenie.Se spune ca dac te bagi in tarate te mananca porcii.Eu vreu sa raman intreg asa ca nu-mi doresc o prietenie cu omul care nu are probleme cu limba.Doar nu vei fi fraier sa recunosti.
12 decembrie 2013, 11:49
NU STIU DACA ARE SAU NU VREO CALITATE INTELECTOALA,DAR LA URATENIE BATE RECORDUL .E TOATA O BUZA........
11 decembrie 2013, 20:51
N-am probleme cu limba, daca mi-ai fi citit si celelalte comentarii, intr-un am precizat si am cerut sa imi fie scuzate eventualele greseli intrucat am folosit un smartphone si era 4 dimineata, aceleasi sunt si motivele pentru care nu m-am spetit sa folosesc diacritice. Folosesc in continuare acelasi smartphone. Daca doresti pot sa folosesc si un limbaj mai elevat, academic, daca tii neaparat sa iti satisfac cererea, insa mi-e teama ca nu ai prin cada un dex si te-as baga in ceata. Cine stie poate o sa crezi apoi ca te injur... hahahaha
11 decembrie 2013, 18:54
Cat despre internat, as spune sa o faci chiar tu, intrucat u sunt cu analizele la zi si sunt in deplinatatea facultatilor mintale. Ce face invidia si incapapabilitatea, trist. Ne vedem si noi la ochi, nu de altceva doar sa te convingi ca speculatiile ce le-ai facut nu-s corecte! Repet, nu o cunosc pe doamna!
11 decembrie 2013, 18:02
Te asigur, draga ca nu sunt sotul doamnei! Nici nu o cunosc personal! Ai vrea sa ma cunosti, poate te convingi! Ne imprietenim si noi? Sunt cat se poate de tolerat cu intelectualii nu cu nulitati, eventual de vrei sa ne cunoastem si daca ai taria de caracter sa iti asumi ce ai spus, pot sa iti demonstrez cu usurinta ca imi permit sa vorbesc asa. Comentatoarele din DH, mai usor gagici!
11 decembrie 2013, 17:53
Nici sotul distinsei doamne poate nu ar fi sarit atat de aprig in apararea ei.Spun poate deoarece eu banui ca chiar esti sotiorul ei iubit,care ai calcat cumva pe bec si acum cand o vezi pe functie incerci sa dregi busuiocul.Nu e cazul sa-ti arati in public marea ta dragoste.Acasa in intimitate,cu sticla de sampanie,icre negre,buchetul cu trandafirii rosii,patul tare si camera calda,ai toate sansele sa te reabilitezi,daca nu ai gresit grav.In alta ordine de idei,prieteneste iti recomand sa nu mai citesti comentarii,(am vazut ca-ti vine greata)nu cumva sa te apuce voma,si sa patesti precum Marin Preda,sa o sfarsesti inecat in propria-ti productie.Nitel mai tolerant ti-ar sta mai bine.Nici daca ai fi doctor in filozofie,literatura,gramatica,dans si bune maniere,nu ar trebui sa te exprimi asa cum te-ai exprimat.
11 decembrie 2013, 14:37
Limba natală are probleme .....(nu dau bani pe niciun din voi....aştept un reply....imi trimiteţi nişte......în afara de nişte....mi-e milă de ăştia ...mie mi-ar fi....ci încerc ...iar voi cei ce,etc).CP
11 decembrie 2013, 12:01
Lincoln ,Churchill,Einstein,Edison,Lozneanu...
11 decembrie 2013, 11:51
interneaza-te de urgenta mai baiatule...
11 decembrie 2013, 10:23
Felicitari din nou!P.S. Sa-mi scuzati eventualele greseli(am observat ca imi lipseste o cratima la un "mi-e"), intrucat am folosit un smartphone si e ora 4 dimineata.P.P.S. Va las o adresa de mail sa imi trimiteti niste C.V.-uri, poate ma convingeti ca sunteti mai bine pregatiti!? Nu le fac publice, dar demonstrati-mi intr-un fel sa altul ca sunteti mai buni, si ca aveti acel ceva in spate, pe baza caruia sa va permiteti sa comentati. Astept un reply(un comentariu din partea unuia dintre comentatorii astia de seama, care se ascund pe sun tot felul de pseudonime, si nici nu au macar taria de caracter sa isi asume lucrurile pe care le zic) si de indata va voi da adresa mea de mail. Astept cu nerabdare!
11 decembrie 2013, 04:05
Ma amuza copios comentariile. Priviti partea trista a lucrurilor, voi stati si va postati frustrarile pe aici, nu sunteti in stare de nimic altceva, daca ati fi dat dovada de superioritate intelectuala ati fi tacut, insa pe voi va roade invidia. Mi-e mila de astia care comenteaza pe aici, sa va fie rusine ca in afara de niste comentarii, nu sunteti in stare sa faceti ceva util. In locul vostru as pleca capul si mi-as vedea de treaba, iar daca sunteti mai buni, demonstrati!Felicitari doamna!Facand abstractie de subiect, abia astept sa intre in vigoare noul cod penal, vor fi reintroduse insulta si calomnia, atunci sa vad daca o sa mai aruncati cu cuvinte cu aceeasi usurinta! Abia astept. Iar pentru ca nu suntem sub incidenta noului cod penal, imi voi permite sa zic cu mare usurinta ca voi astia de comentati sunteti foanfe. Iar Diana, inainte sa faci observatie asupra vocabularului, eu in locul tau as mai lucra la gramatica, mmm, ce zici? Eu zic sa imi urmezi sfatul, ca data viitoare cand mai comentezi sa nu mai dai cu bata in balta. Domnisoara sau doamna, dumneata nu ai auzit de emotii? Dar nu tu esti perfectiunea intruchipata, se vede si-n felul cum scrii, cat esti de frustrata. Mi-e mila, sincer, mi-e mila!Aveti o problema cu Spiru Haret? Ei bine, va sfatuiesc sa va plangeti la ministerul educatiei, sa retraga avizele si orice alte autorizatii, ca pe viitor sa nu va mai "ambalati".E bine, sunteti toti mai buni, sunteti tari, dar stati si parazitati online-ul. Mie mi-ar fi rusine, mie rusine de rusinea voastra, daca voi ca cetateni onorabili ai acestui stat de drept, educati in familie si in institutiile statului, nu sunteti in stare de mai mult. Ei bine, felicitari, pe ziua de azi ati mai bifat o reusita in viata, ati mai scris un comentariu rautacios. Copii vostri, sunt sau vor fi mandri de asemenea parinti. Ne intrebam de ce o ia societatea la vale, de unde valul asta de cocalari si pitipoance, pt ca sunt familii in care existati voi, iar copilul imita comportamentele parintilor.Ca un ultim sfat, vreti sa schimbati ceva, schimbati-va pe voi, lucrati la comportament, fiind rautaciosi si mizerabili, tot acolo o sa ramaneti.Auzi la ala "pensionar", mosule ai dat de net? La anii tai de ai pensie, ar trebui sa fii mai intelept.Si pun pariu ca toate comentariile rautacioase, cu riscul de a ma repeta(am observat ca "diana" are o problema cu repetitiile, sau cine stie a dezvoltat vreun fetish pentru repetitii), vin din partea unor frustrati si frustrate. Iar comentariile respective, nu-s altceva decat barfe de tate. Stiti prea bine ca ce nu te omoara te face mai puternic, iar voi ardeti de invidie si frustrare.Anul care vine, daca tot intra in vigoare noul cod penal, ne schimbam si noi putin? Devenim mai buni si mai rezervati in cuvinte nelalocul lor? Hahaha, funny, ma amuza copios frustratii incapabili de schimbare si evolutie. Daca voi cei ce sunteti celula de baza a societatii sunteti in stare doar de atat, ce pretentii aveti de la cei ce ne conduc? Sunteti patetici, pe cat ma amuzati, ma indignati, si nu-mi provocati nimic altceva decat greata! Mi-e rusine sa fiu cetatean al unei tari, al unei societati, care nu apreciaza munca si perseverenta, faptul ca nu te dai batut niciodata!1. Abraham Lincoln a plecat la război căpitan și s-a întors soldat. A fost un om de afaceri slab. Mult prea temperamental, a eșuat și în cariera de avocat. Când a întrat în politică a fost învins de șase ori la rând în cursele pentru diverse poziții politice. În 1856 îi scria unui prieten: ”Sunt cel mai nefericit om de pe fața Pământului. Dacă ce simt acum ar fi distribuit intregii umanități, n-ar mai fi nicio față veselă pe lume. Și totuși a ajuns președinte!2. Winston Churchill a rămas repetent în clasa a VI-a. A fost învins la toate alegerile până a ajuns Prim Ministru la vârsta de 62 de ani.3. Sigmund Freud a fost huiduit pe scenă când și-a prezentat ideile în fața comunității științifice din Europa. S-a reîntors la birou și a continuat să scrie.4. Albert Einstein nu a vorbit până la 4 ani și nu a citit până la vârsta de 7 ani. Părinții îl considerau subdezvoltat iar unul dintre profesori a spus despre el că e ”încet la minte.” A fost exmatriculat.5. Profesorii lui Thomas Edison îi spuneau că este ”prea prost să învețe ceva” și a fost dat afară de la primele două slujbe pe motiv de lene. Ca inventator, Edison a dat greș de 1000 de ori până a înventat becul. Un reporter l-a întrebat cum e să eșuezi de 1000 de ori, iar Edison i-a răspuns: ”N-am dat greș de 1000 de ori. Becul este o invenție bazată pe 1000 de pași.”6. Henry Ford a dat faliment de 5 ori și s-a reapucat de 6 ori de treabă.7. Walt Disney a fost dat afară de la prima lui slujbă. Șeful lui i-a spus că îi lipsește imaginația și nu are idei bune. A dat faliment de mai multe ori până a construit Disneyland. A fost propus să fie dat afară din orașul Anaheim, de teamă ca va atrage ghinionul.8. În 1944, Emmeline Snively, directoare la Blue Book Modeling Agency, i-a spus tinerei Norma Jean Baker că e mai bine să se facă secretară sau să se mărite pentru că nu ar avea nicio șansă în modelling. Știți, bineînțeles că Norma Jean a devenit Marilyn Monroe, dar cine e Emmeline Snively știți? Ah, da…nimeni.9. Și Elvis Presley a fost dat afară de Jimmy Denny, manager la Grand Ole Opry. I-a spus lui Presley: ”Nu ai niciun viitor. Întoarce-te la condus camioane!”10. Profesoara lui Beethoven i-a spus că nu are nicio speranță să devină compozitor. Șase din faimoasele sale simfonii au fost compuse când își pierduse auzul.Si poate ca nu se compara, sa nu sariti cu frustrarile si la gatul meu ca eu nu dau bani pe niciun din voi, ci incerc sa va sugerez faptul ca trebuie sa luptati, sa perseverati, ca sa obtineti ce va doriti si puteti lua exemplu(fara pic de ironie) de la doamna!Doamna Lozneanu nu-i luati in seama pe acesti onorabili cetateni si mergeti mai departe! Felicitari!Iar voi cei ce comentati, fiti mai buni!
11 decembrie 2013, 03:45
Dupa numirea comisarului sef de la Garda de Mediu nu ma mai mira nimic.
10 decembrie 2013, 21:53
La PSD competenta a devenit un ipediment. Oamenii buni sunt ignorati si inlaturati. Pe vremea celor de la PDL macar se puneau oameni competenti.
10 decembrie 2013, 21:48
PSD chiar nu gaseste niste oameni capabili, Portariuc, Dolineaschi chiar nu au nici un cuvant de spus! Increderea populatiei in Psd scade zilnic! Felicitari, sunteti pe drumul cel bun!
10 decembrie 2013, 18:33
directori de institutii publice absolventi de spiru haret la 40 de ani
10 decembrie 2013, 17:50
De ce va bateti joc de functiile de conducere ? Chiar asa de rau a ajuns PSD -ul sa trateze functiile de conducere ca pe un mare rahat ? Ce sa aplice in practica insa aceasta care spun oamenii ca are carton de Spiru Haret ? Ati distrus industria punand ultimii oameni la conducere, acum vreti sa distrugeti si statul facand la fel ? VETI RASPUNDE CAT DE CURAND PENTRU TOATE FARADELEGILE SI JAFUL COMIS. Nimic nu va ramane neplatit.
10 decembrie 2013, 17:32
dupa cum lesne se poate observa si din fotografie doamna este preocupata pe deplin de studiu individual si de autodepasire temeinica si nu precupeteste nici un efort pentru a se autodepasi pe sine iar carcotasii sa se abtina ca este normal sa se existe invidie la cum arata si cat este de eleganta si de pregatita doamna.
10 decembrie 2013, 17:16
pentru ca pentru ca, de doua ori intr-o fraza atat de scurta. inseamna ca stam prost la capitolul vocabular. asta-i una. a doua la mana, cica am mers azi sa fac cunostinta cu colegii. cand vor invata politicienii nostri dragi, sa le deie dzeu sanatate, sa pun sef un om dn interiror ? un om care cunoaste cu ce se mananca meseria ? si eventual in cazuri exceptionale sa puna un cretin cu diploma SH! da' daca tanti arata ghinisor ...
10 decembrie 2013, 17:13
Asteptarea a meritat,cu o patalama de la spiru orice foanfa de la psd poate ajunge directoare intr-o institutie cu care nu are nici o tangenta si intr-un domeniu in carenu are nici o competenta,asta in mod clar daca nu se plafoneaza.
10 decembrie 2013, 16:41
melimeloparis.ro%20
Sondaj
Credeți că se va găsi vaccin contra coronavirusului?
Da
Nu
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
”Viața mi-a demonstrat că noi, oamenii, ne putem adapta în orice situație și cu orice caracter, atât timp cât suntem disponibili să înțelegem “de ce-ul”. Îmi place foarte mult să tratez orice experiență care mi se dă ...
starshiners.ro%20
astratex.ro
fashiondays.ro
Curs valutar
astăzi
EUR
Euro
4.8357 lei
USD
Dolarul SUA
4.1087 lei
CHF
Francul elveţian
4.4964 lei
GBP
Lira sterlină
5.3638 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.8470 lei
XAU
Gramul de aur
255.0694 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2478 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.3994 lei
AUD
Dolarul Australian
2.9324 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.0904 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1846 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6494 lei
Vremea
astăzi
Botosani
o C
Dorohoi
o C
Bucecea
o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
o C
Horoscop
astăzi
app traffic statistics