Ştiri
Campanie inedită la Botoşani: Afişe electorale cu familia
„O altfel de campanie”. Asta şi-a dorit unul dintre competitorii aflaţi în lupa electorală pentru obţinerea unui mandat de parlamentar. Şi a reuşit să iasă din tipare, fiind primul candidat care îşi promovează imaginea, cu sprijinul familiei.

Încă din dimineaţa de luni, 19 noiembrie 2012 botoşănenii care au avut treburi pe Bulevardul Mihai Eminescu sau pe strada Marchian au dat ochii cu materialele electorale ale candidatului ARD, Gabriel Alecsandru care candidează pentru un mandat de deputat pe Colegiul 6 Botoşani. Imaginea oferită a fost aceea a unei familii reuşite, tânărul fiind imortalizat de aparatul de fotografiat împreună cu fiica şi soţia sa. „Am vrut să fac o altfel de campanie şi spre deosebire de alţi candidaţi familia mea îmi susţine în totalitate toate demersurile mele, eu încerc să vin cu o altfel de campanie, nu ştiu dacă mă va ajuta sau nu. Eu vreau să arăt oamenilor că sunt tânăr, sunt familist, inginer, băiat serios şi chiar vreau să mă implic şi să fac ceva pentru comunitatea în care trăiesc”, a explicat Gabriel Alecsandru.

Înainte de a aplica metoda americană de promovare electorală, Alecsandru a declarat că a studiat legislaţia în vigoare pentru a vedea dacă poate folosi imaginea fiicei sale minoră pe afişele electorale. „Este legea alegerilor parlamentare, am studiat înainte, legea a fost dată în 2012 şi nu este stipulat nimic, dar reclamele la pampers şi tot ce vrei unde folosesc copii? M-am interesat şi m-am documentat în acest sens, uitaţi-vă şi la americani, fiecare politician are familia lângă el”, a mai spus Gabriel Alecsandru.
CITEŞTE:
 Atac Alecsandru : Afişe USL pe şcoală&maşina USL pe loc de handicap – GALERIE FOTO


1.000 de lei AMENDĂ și trimis în carantină pentru 14 zile: Unde a fost găsit botoșăneanul
Bărbatul de 39 de ani a fost găsit de un echipaj de jandarmi.
Botoșănean băgat în izolare după ce a vizitat un bărbat venit din Italia
Polițiștii au aplicat și o sancțiune. 
FAZA ZILEI: Numele unei femei din politica botoșăneană „stâlcit” rău de o publicație
Numele unui lider de partid cu filială județeană de la Botoșani a devenit de nerecunoscut, așa cum apare pe un site colector de articole.
MOTIVUL pentru care Șfaițer a refuzat Dinamo: Știu lucruri din interior
Cornel Șfaițer, managerul general al celor de la Sepsi, a vorbit despre situația lui Dinamo, echipă pe care a refuzat-o în ultimii ani.
Botoșănean plimbat o noapte cu ambulanța, fără să aibă COVID-19. „Urletul te tăia, trecea prin tine”
Bolnav de cancer, în vârstă de 70 de ani, Vasile Țurcanu a fost luat cu salvarea de acasă, din comuna Coțușca, județul Botoșani, și a fost transportat între spitale, înainte de a muri la Dorohoi, în dureri pe care soția lui le-a auzit la telefon.
AMENZI uriașe aplicate unor firme pentru angajați prinși „la negru” în pandemie
Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Botoșani a desfășurat mai multe controale în perioada 18 – 23 mai 2020, în cadrul campaniei naționale privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată şi verificarea modului de respectare a cerinţelor minime de securitate şi sănătate în muncă la angajatorii care îşi desfăşoară activitatea în domeniul construcţiilor şi  întreţinerea  şi repararea autovehiculelor.
O nouă CREȘTERE a cazurilor de COVID la Botoșani – SITUAȚIA de astăzi
Până astăzi, 26 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 18.429 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre persoanele confirmate pozitiv, 11.874 au fost declarate vindecate și externate.
DUREROS: Moment de reculegere în spitale pentru asistenta din Botoșani  - GALERIE FOTO
Astăzi, la ora 12:00 angajați din spitale au ținut un moment de reculegere pentru Lenuța Buta, asistenta de 45 de ani, care a decedat la sfârșitul săptămânii trecute.
Doina Federovici, poză de grup cu lideri PSD la o întâlnire: Niciunul nu purta mască
Liderii PSD s-au întâlnit vineri seara la o pensiune din apropierea Bârladului, pentru a discuta despre problemele organizațiilor din Moldova.
inpuff.ro
Loading...
Primarul Dorin Alexandrescu: Rog pe toți salariații Spitalului Dorohoi să nu se lase atrași în jocuri politice
Redăm mai jos un drept la replică transmis de primarul Dorin Alexandrescu.
Bărbat PERICULOS ridicat de polițiști și băgat după gratii
Botoșăneanul are 34 de ani.
URMĂRIRE în trafic după un șofer nervos: A făcut circ în fața polițiștilor împreună cu sora sa
S-a procedat la urmărirea acestuia cu autospeciala de poliție având semnalele acustice și luminoase în funcțiune, pe o distanță de 2 kilometri, când s-a reușit interceptarea în trafic.
Control judiciar pentru botoșăneanul care intra în casele oamenilor
Deși s-a propus o măsură de privare de libertate, judecătorii au optat pentru controlul judiciar.
Patru adolescenți băuți au distrus geamurile unei case și au BĂTUT proprietarul
În cursul zilei de astăzi, minorii vor fi prezentați în fața instanței de judecată cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Loading...
EXCLUSIV: Victor Ivănescu și-a depus demisia din Consiliul Județean
Documentul a ajuns deja la mapa consilierilor județeni.
Roxana Țurcanu: Irigațiile sunt colacul de salvare pentru agricultorii botoșăneni!
Având în vedere condițiile climatice din acest an, agricultura botoșăneană are nevoie de sprijinul autorităților pentru a putea beneficia de efectul produs de montarea irigațiilor pe terenurile arabile.
O autotutilitară a luat foc în mers, la volan o șoferiță – FOTOGALERIE
Incendiu pe șosea petrecut în urmă cu puțin timp pe un drum public din Botoșani.
Deputatul Mihaela Huncă: Sper într-o demisie de onoare a ministrului Educației, Monica Anisie
Coordonatorul Pro România de la Botoșani cere demisia ministrului Educației care ar fi creat un haos în sistemul educațional.
Anunţul meteorologilor pentru această săptămână, CUM va fi vremea la Botoșani
Vreme instabilă pe tot parcursul acestei săptămâni, Botoșaniul nu face excepție.
Urmează DOUĂ minivacanțe pentru salariați, CE sunt obligați angajatorii să facă
După o perioadă îndelungată de inactivitate sau de program parțial de lucru, angajații au parte de două weekenduri prelungite.
Aceasta idee a apartinut lui Dan Ionescu si a fost pusa in practica intr-o campanie anterioara.
20 noiembrie 2012, 16:59
ce va mai place cancanul...:) cred ca in viata oricarui om FAMILIA e pe primul loc ... daca nu te sustine familia in ceea ce faci , nu faci nimic...:)
20 noiembrie 2012, 13:02
Am avut ocazia sa lucrez cu acest om. Este un om de cuvant care mereu s-a gandit la binele celor din jur. Este de apreciat. Felicitari pentru candidatura.
20 noiembrie 2012, 12:59
Gigi, nu poti sa le ceri nimic. Suntem tineri care folosim internetul pentru orice. De ce sa cumparam ziare cand putem sta sa citim stirile pe net savurand cafeaua de dimineata? Daca iti dai cu parerea si cuiva nu-i convine repede te eticheteaza ca fiind "omul lui Gabi". Sunt nume aici care le-am vazut pe toate site-urile de stiri si tot timpul impotriva celor din ARD.
20 noiembrie 2012, 12:52
George, stiu ca esti tu. Pentru cultura ta generala, Nutu este plecat in Anglia si face facultate. Vorbesti in nestiinta de cauza. De ce nu folosesti numele tau? Stai linistit ca nu te bate nimeni. Violenta este la moda doar in USL dupa ce am avzut ce s-a intamplat la Stauceni.
20 noiembrie 2012, 12:49
mai lupu ionut, dupa tine eu , daca comentez fac parte din echipa lui alecsandru!!inseamna ca toti care citim presa online si comentam pro alecsandru suntem de acolo de unde zici tu?? si ailalti de unde sunt ?? de la usl?? stai linistit, eu citesc presa online si acasa si la munca, nu-l cunosc personal pe alecsandru, dar sunt de partea lui! decat amanta, spagarul sau penalul mai bine tanarul asta! daca astia de la usl au venit cu o asa oferta de bogata, in oameni ma refer, imi pare rau, trec in opozitie!
20 noiembrie 2012, 09:35
Doar un tampit disperat dupa putere isi expune familia. Ce inima poti sa ai sa iti expui copilul? Nici nu cred ca este legal sa faci campanie electorala apeland la minori. Poate se sesizează cineva????
20 noiembrie 2012, 09:24
Comentati la comanda fara sa ganditi! Si ce daca el promoveaza ideea de familie! Pana la urma familia este stalpul comunitatii, si ar trebui sa fie prioritara in orice societate. Daca alti politicieni nu au sprijinul familiilor lor, este o alta problema. Bravo lui pentru initiativa si felicitari pentru campania ''altfel'' !
20 noiembrie 2012, 09:01
JEGURI DE CERSETORI, USL-ISTI NETREBNICI,AGRAMATI, ANALFABETI,CALITATE UMANA ZERO, URA VISCERALA SI COMUNISTA.
20 noiembrie 2012, 01:56
ce porcarie,sigur cand au taiat PDL-ul salariile,tot la familie s-au gandit:))) mincinosi perversi
20 noiembrie 2012, 00:34
cel mai mare PDL-ist jegos face o campanie foarte jegoasa, are numai tineri care le ofera bautura si tigari numai sa poata castiga , rusine
19 noiembrie 2012, 23:47
penibil....mai lipsea si cainele..:)))
19 noiembrie 2012, 23:34
Toate comentariile pro ARD sunt date de la sediul PDL ;)) de o echipa condusa de Gabriel Alexandru :P si platita ,2 3 oameni comenteaza NON STOP :)) lasi am fost si eu in echipa asta candva si imi este rusine acum cand vad ce se petrece RUSINE SA ITI FIE ALEXANDRU
19 noiembrie 2012, 22:23
inca odata odiosenia portocalie iese la suprafata. astia isi vind si familiile numai ca sa prinda ciolanul. dezgustator. nu-i dau nici cea mai mica sansa de a fi ales.cind nu ai merite bagi familia la inaintare. jalnic, mai bine s-ar ascunde sa nu-l vada lumea ca s-a facut de ris.
19 noiembrie 2012, 22:17
Ciudat, eu l-am vazut plimbandu-se cu un Nissan Pathfinder .A naibii industrie auto romaneasca ce le-a dat prin cap sa faca
19 noiembrie 2012, 22:02
E copilul lui poate face ce vrea care-i baiul. Si pana la urma de ce sa n-o faca pentru ca nu vezi ca nimeni, mai ales tinerii nu mai cred in ideea de familie...s-a distrus totul...se destrama totul pentru ca pleaca romanii in strainatateca nu mai pot cumpara nic din cauza preturilor astea care au crescut infiorator
19 noiembrie 2012, 18:59
Pt. CETATEANUL :Vezi ca faci confuzie... co nsiliera judeteanu de la PNL e sotia lui Daniel Alecsandru.... cred ca sotia acestui candidat nu e mmbra a nici unui partid .... mai bine v-ati informa inainte de a lasa tot felul de comentarii.... chiar e de apreciat initiativa acestui tanar candidat ... poate va schimba tiparul parlamentarului roman ... mult succes ... mai ai un vot si de la mine !!!
19 noiembrie 2012, 17:56
Sunteti toti dusi cu pluta cand credeti ca acesti indivizi v-or face ceva din ce promit. DA tanar familist la Botosani pentru ca nu are bani si nu o cunoaste pe Andreea Marta si Blejner. DA sa vezi daca ajunge la Bucuresti ce va face "DA familii mari doua actuala va fi fosta din provincie gen Madalin Voicu, DA inginer sigur, ceva inginerii financiare cu baitii destepti si capac la toate DAAAA... esti baiat serios ce frumos suna cand o spui tu, ti-ai adus aminte de vorbele mamicii cand te-a dus prima data la scoala in clasa intai ca trebuie sa fii baiat serios si de acum esti mare" DOMNULE Gabriel eu te cred ca vrei sa faci ceva pentru comunitate dar cand o sa ne trezim amandoi la realitate, dumneata din euforia parfumului(lui Ungureanu cumparat din banii nostri) alegerilor si eu din ce-a a alcoolului o sa ne dam seama cata dreptate am eu daca castigi dumneata.
19 noiembrie 2012, 17:47
Deci este o ideie foarte buna chestia asta cu familia.Sper ca oamenii sa inteleaga mesajul domnului GabiRespect!
19 noiembrie 2012, 17:27
Sa te folosești de imaginea unui copil inocent pentru a aduna cateva voturi in plus este o acțiune josnica.Are un copil frumos si sa-i dea Dumnezeu multă sanatate.Totusi pana unde poți sa ajungi in lupta asta electorală?Sper doar sa nu-l judece mai târziu pentru nefericita alegere de a-si pune copilul pe toți stalpii.
19 noiembrie 2012, 17:25
mai cetatene, dar esti dus rau cu pluta! cred ca tu traiesti prin alt judet si vii cu comentarii in botosaneanul! cat despre acest mod de campanie, pe langa ca-i original si simpatic, imi inspira mai mare incredere in acest tanar, cu speranta ca nu se va molipsi de la hodorogii care dorm prin parlament! asa campanie putea sa-si faca si roxana, dar cu 7 copii si cu doi soti e mai greu sa incapa intr-un afis de genul asta!
19 noiembrie 2012, 16:41
Bravo domule Gabi Alecsandru va felicit si va respect aveti votul meu un familist convins care stie ce vrea de el si sine isusi! Cine din candidatii altor partide e familist si e atras de chestia asta nimeni respect domul Gabi
19 noiembrie 2012, 16:40
Eu nu as anticipa, Jack pentru ca nu-l cunosti, nu stii ce vrea sa faca. Asteapta si apoi comenteaza. Poate ca omu, fiind tanar nu va face parte din categoria parlamentarilor USL care doar au dormit si au mancat si s-au imbogatit.
19 noiembrie 2012, 16:36
Jack, aici gresesti. Ai vazut ca cei din USL isi cumpara case si 2 3 masini dupa 6 luni de guvernare si crezi ca toti vor face la fel. Cred ca acest tanar va face in primul rand bine cetatenilor.
19 noiembrie 2012, 16:34
aaa,gogu se referea ,ca ar fi fost mai bine sa astepte sa ajunga deputat si abia dupa ...sa faca poze cu jeepul si vila de rigoare.
19 noiembrie 2012, 16:23
daca este o rusine sa arati ca esti familist atunci lasatineeeeeeeee cu prostiiile pe care le aveti in cap
19 noiembrie 2012, 16:18
Văd că sunt mulţi comentatori retrograzi în gândire!La americani se poartă chestia şi nu văd care-i problema...dar tot la ei,după alegeri învinşii felicită câştigătorii,nu-i batjocoresc ca la noi!Şi eu o să votez băiatul ăsta,pentru că este tânăr ,are studii la timpul lor făcute,doar n-O să votez bătrâni senilizaţi,sau aproape de senilizare!
19 noiembrie 2012, 16:17
In primul rand ca e lider la tineret si doi, ca orice tanar cred ca are si el voie sa mearga la terasa nu tre sa stea inchis intre 4 pereti chiar daca e familist convins. In plus, omul chiar a derualt cateva activitati si proiecte in oras.
19 noiembrie 2012, 16:16
CAT EGOISM LA ACEST CANDIDAT,DE ALTU FEL LA TOTI CEI DIN PDL-MISCAREA BOTOSANI SI ACUMA A.R.D va FOCUL DE CIUMATI,CARE SI AU BATUT JOC DE ROMANIA. MAI CANDIDAT,DE CE NU A-I PUS INIMA DE LA COADA VACI IN STANGA SI IN DREAPTA SAGEATA PNL CA SOTIA FACE PARTE DIN U.SL. .CETATENI BOTOSANENI VEDETI CE FAMILIE DE GRIJILE VOASTRE VOR SA SE OCUPE?? RUSINEA RUSINILOR,DE CE NU-SI DA SOTIA DEMISIA DIN CONSILIERA JUDETEANA PNL SI SA LASE LOCUL ALTUI INDREPTATIT SA-L OCUPE??UITE ASA SE FORMEAZA FAMILIE M......IAR NOI CEI MULTI II VOTAM SA TRAIASCA EI BINE. ARD -RUSINEA RUSINELOR,SUNTETI CORCITI,ETC.
19 noiembrie 2012, 16:14
Nu stiu ce ti se pare rusinos in povestea asta cu familia pentru ca tot mai putini tineri mai cred in ideea de familie si el incearca sa arate importanta familiei in viata unui om.
19 noiembrie 2012, 16:13
Am cautat pe google ceea ce a facut domnul Gabriel de-a lungul timpului. Am fost surprins placut de ceea ce am aflat. A donat sange, a facut cadouri copiilor nevoiasi, a participat la Let's do it Romania si multe altele. Felicitari!
19 noiembrie 2012, 16:12
Ceva iesit din comun ce da bine. Sunt cele mai reusite bannere si afise din toate campaniile de pana acum. Sa nu mai spun nimic de faptul ca vad in el un viitor mai bun pentru tineri. Din partea mea aveti un vot!
19 noiembrie 2012, 16:09
Eu il cunosc pe acest om si stiu ca isi iubeste familia. Faptul ca vrea sa arte si oamenilor ca e un bun familist mi se pare o idee absolut buna pentru ca in felul acesta mai promovam ideea de familie pentru ca si asa ideea asta s-a dus dracului in tara asta. Tot mai putini romani cred in ideea de familie din cauza situatiei financiare dezastruaose la care ne-a dus PSDul. Suntem la pamant si nimeni nu mai spera ca poate sa-si intemeieze o familie, nu mai crede nimeni in acest concept. Bravo acestui domn ca promoveaza ideea de familie!
19 noiembrie 2012, 16:09
Acum la modul serios. Ce este rusinos in faptul ca este familist si ca familia sa il sustine? Vorbiti ca sa nu taceti din gura. Cred ca este de apreciat faptul ca nu se fereste. Succes domnule Gabriel!
19 noiembrie 2012, 16:07
oare ei au fost de acord sa-i puna pe afise?Uite nevasta draga si copil micuț, dacă ajung deputat... o să fim mult mai bogați... doar sper să nu mă prindă ca pe ală de la vrancea!!!
19 noiembrie 2012, 15:59
rusinos oameni buni sa recurgi la asemnea lucruri... sa iti iai copiii alibi si paravan pentru o candidatura sortita oricum esecului.asemenea fatarnicii cu proprii copii tarati intr-o campanie in care domnul asta incearca cu o disperare care te sufoca sa ne mai pacaleasca cum ne-au mai pacalit alti ilustri actuali parlamentari din acelasi partidul.ps. partidul acum s-a transformat in alianta. dupa algeri in ce se va mai transforma? probabil ca in scrum
19 noiembrie 2012, 15:53
asta este fostul vice de la tineretul P.D.L.-ist,cunoscut mai mult prin zona teraselor...Succes !!!
19 noiembrie 2012, 15:52
Confuzi situatia USListilor cu a domnului Alecsandru. El nu are jeep si nici vila. Se vede ca e familist si isi respecta familia!
19 noiembrie 2012, 15:52
Gogule, te informez ca Gabriel sta in acelasi cartier cu mine. Nu are nici vila si nici jeep. Are un apartament modest si o masina romaneasca. Asta pentru cultura ta generala. Nu te-ai interesat destul despre el.
19 noiembrie 2012, 15:50
Trebuia sa se fotografieze cu familia in fata vilei cu Jeep la poarta
19 noiembrie 2012, 15:39
Daca te-ai informat ar trebui sa stii ca salariile bugetarilor cu crescut cu 50% pana la venirea crizei, iar pensiile erau de minim 34 lei si au dacut pensiile minime de minim 350 de lei. Ce vina au ei ca a venit criza. Daca nu diminuau pensiile si salariile tara intra in faliment. Era mai bine. Au atras atatea fonduri europene pentru atat de multe proiecte. Guvernarea USL ce-a facut in 6 luni? Cate fonduri au atras?
19 noiembrie 2012, 15:38
Iar Portariuc tremura de frica cand i-am pus o poza cu copilul pe Facebook :)) Telefoane disperate, balbaieli la telefon despre cum "nici la americani" nu se pun poze cu copii minori online, etc. Si acum se ascunde chiar el sub presul de la Primarie... sau in debaraua noii sale vile. Previzibil... previzibil pentru un om slab si prost intentionat inca de la inceput.
19 noiembrie 2012, 15:17
cind au taiat pensiile si salariile, cind au devalizat bugetul tarii s-au gindit tot la familiile lor.... dar familiile noastre?
19 noiembrie 2012, 15:12
Este prima data cand vad un candidat care arata ca este un familist convins. Atata vreme cat iti pasa atat de mult de familia ta, cred ca-ti pasa si de binele celor din jur. Cu siguranta il voi vota.
19 noiembrie 2012, 15:02
Loading...
ecco-shoes.ro%20
Loading...
inpuff.ro
Sondaj
Credeți că se va găsi vaccin contra coronavirusului?
Da
Nu
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
 ”În această noapte, la Otopeni, am căutat o soluție pentru 36 de cetățeni din Sri Lanka aflați, până de curând, în contract de muncă cu un angajator din Botoșani. Dincolo de proceduri și decizii de care ne vom ...
starshiners.ro%20
astratex.ro
fashiondays.ro
Curs valutar
astăzi
EUR
Euro
4.8415 lei
USD
Dolarul SUA
4.4172 lei
CHF
Francul elveţian
4.5621 lei
GBP
Lira sterlină
5.4384 lei
JPY
100 de yeni japonezi
4.1021 lei
XAU
Gramul de aur
244.5322 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2505 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.3855 lei
AUD
Dolarul Australian
2.9233 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.1804 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1787 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6494 lei
Vremea
astăzi
Botosani
o C
Dorohoi
o C
Bucecea
o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
o C
Horoscop
astăzi
app traffic statistics