Ştiri
Lovitură politică la PSD : Unul din cei mai puternici afacerişti candidează la Botoşani
Surpriză de proporţii vineri dimineaţă la sediul PSD. Acolo liderii Uniunii Social Liberale şi-au prezentat echipa pentru Primăria Botoşani. Alături de candidatul la postul de edil şef Ovidiu Portariuc şi de liberalii Gheorghe Sorescu şi Viorel Iliuţă, printre aceştia se regăseşte şi Mihai Tincu, patronul Rapsodia Conf, Rapsodia Plus şi Rapsodia Mod.

Timp de 22 de ani după revoluţie acesta nu s-a implicat în politică, iar acum a intrat în PSD. „Un brand pentru Botoşani, un om cu care se identifică industria confecţiilor, un om cu aproape 40 de ani de experineţă. E un om de a cărui nume este legat de crearea a mii de locuri de muncă, direct sau indirect, e un om care a fost curtat în ultimii 10 ani de toate partidele”, a afirmat Ovidiu Portariuc, vicepreşedinte PSD Botoşani. Acesta a ţinut să îi mulţumească public omului de afaceri pentru intrarea în partid. Mihai Tincu va deschide lista consilierilor PSD pentru Consiliul Local.
CITEŞTE ŞI:
 Raid de la Ministerul Economiei la Botoşani

1.000 de lei AMENDĂ și trimis în carantină pentru 14 zile: Unde a fost găsit botoșăneanul
Bărbatul de 39 de ani a fost găsit de un echipaj de jandarmi.
Botoșănean băgat în izolare după ce a vizitat un bărbat venit din Italia
Polițiștii au aplicat și o sancțiune. 
FAZA ZILEI: Numele unei femei din politica botoșăneană „stâlcit” rău de o publicație
Numele unui lider de partid cu filială județeană de la Botoșani a devenit de nerecunoscut, așa cum apare pe un site colector de articole.
MOTIVUL pentru care Șfaițer a refuzat Dinamo: Știu lucruri din interior
Cornel Șfaițer, managerul general al celor de la Sepsi, a vorbit despre situația lui Dinamo, echipă pe care a refuzat-o în ultimii ani.
Botoșănean plimbat o noapte cu ambulanța, fără să aibă COVID-19. „Urletul te tăia, trecea prin tine”
Bolnav de cancer, în vârstă de 70 de ani, Vasile Țurcanu a fost luat cu salvarea de acasă, din comuna Coțușca, județul Botoșani, și a fost transportat între spitale, înainte de a muri la Dorohoi, în dureri pe care soția lui le-a auzit la telefon.
AMENZI uriașe aplicate unor firme pentru angajați prinși „la negru” în pandemie
Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Botoșani a desfășurat mai multe controale în perioada 18 – 23 mai 2020, în cadrul campaniei naționale privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată şi verificarea modului de respectare a cerinţelor minime de securitate şi sănătate în muncă la angajatorii care îşi desfăşoară activitatea în domeniul construcţiilor şi  întreţinerea  şi repararea autovehiculelor.
O nouă CREȘTERE a cazurilor de COVID la Botoșani – SITUAȚIA de astăzi
Până astăzi, 26 mai, pe teritoriul României, au fost confirmate 18.429 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre persoanele confirmate pozitiv, 11.874 au fost declarate vindecate și externate.
DUREROS: Moment de reculegere în spitale pentru asistenta din Botoșani  - GALERIE FOTO
Astăzi, la ora 12:00 angajați din spitale au ținut un moment de reculegere pentru Lenuța Buta, asistenta de 45 de ani, care a decedat la sfârșitul săptămânii trecute.
Doina Federovici, poză de grup cu lideri PSD la o întâlnire: Niciunul nu purta mască
Liderii PSD s-au întâlnit vineri seara la o pensiune din apropierea Bârladului, pentru a discuta despre problemele organizațiilor din Moldova.
inpuff.ro
Loading...
Primarul Dorin Alexandrescu: Rog pe toți salariații Spitalului Dorohoi să nu se lase atrași în jocuri politice
Redăm mai jos un drept la replică transmis de primarul Dorin Alexandrescu.
Bărbat PERICULOS ridicat de polițiști și băgat după gratii
Botoșăneanul are 34 de ani.
URMĂRIRE în trafic după un șofer nervos: A făcut circ în fața polițiștilor împreună cu sora sa
S-a procedat la urmărirea acestuia cu autospeciala de poliție având semnalele acustice și luminoase în funcțiune, pe o distanță de 2 kilometri, când s-a reușit interceptarea în trafic.
Control judiciar pentru botoșăneanul care intra în casele oamenilor
Deși s-a propus o măsură de privare de libertate, judecătorii au optat pentru controlul judiciar.
Patru adolescenți băuți au distrus geamurile unei case și au BĂTUT proprietarul
În cursul zilei de astăzi, minorii vor fi prezentați în fața instanței de judecată cu propunere de luare a unei măsuri preventive.
Loading...
EXCLUSIV: Victor Ivănescu și-a depus demisia din Consiliul Județean
Documentul a ajuns deja la mapa consilierilor județeni.
Roxana Țurcanu: Irigațiile sunt colacul de salvare pentru agricultorii botoșăneni!
Având în vedere condițiile climatice din acest an, agricultura botoșăneană are nevoie de sprijinul autorităților pentru a putea beneficia de efectul produs de montarea irigațiilor pe terenurile arabile.
O autotutilitară a luat foc în mers, la volan o șoferiță – FOTOGALERIE
Incendiu pe șosea petrecut în urmă cu puțin timp pe un drum public din Botoșani.
Deputatul Mihaela Huncă: Sper într-o demisie de onoare a ministrului Educației, Monica Anisie
Coordonatorul Pro România de la Botoșani cere demisia ministrului Educației care ar fi creat un haos în sistemul educațional.
Anunţul meteorologilor pentru această săptămână, CUM va fi vremea la Botoșani
Vreme instabilă pe tot parcursul acestei săptămâni, Botoșaniul nu face excepție.
Urmează DOUĂ minivacanțe pentru salariați, CE sunt obligați angajatorii să facă
După o perioadă îndelungată de inactivitate sau de program parțial de lucru, angajații au parte de două weekenduri prelungite.
USL-ul are sanse 90% sa castige alegerile nu numai aici cat si in toata tara,iar Ovidiu Portariuc incearca sa faca alegerile alegerile cele mai bune si PDL-ul nu va avea cu ce sa-i murdareasca imaginea,dar haideti sa recunoastem:PDL-ul numai asta stie...cand vede k pierde...gata!incepe sa joaca cel mai murdar posibil...pacat insa k acum la PSD sunt oameni noi de la care nu mai au ce scoate
4 aprilie 2012, 23:39
O sa fie o lovitura pentru ei cand o sa vada ca nu ii voteaza lumea si ca nu vor castiga nicio alegere, nimic. Dar, oricum, cred ca sunt deja obisnuiti cu loviturile de genul asta.
10 martie 2012, 11:07
"Hai sa mai ametim lumea asta, ca nu am facut destule.", zisera craii din PSD. Ne-am saturat de minciunile voastre. Mai lasati-ne in pace.
9 martie 2012, 23:35
Da pe odraslele lui Tincu pe cand ca tare destepti copii are...BravoPortariuc , Flutur iti multumeste
9 martie 2012, 19:17
Ma bucur draga anonim ca in PSD lucrurile au inceput sa se schimbe si ca se doreste intinerirea partidului si improspatarea lui cu oameni noi,era si timpul,cat despre surprize te rog eu sa nu ne spui ca va ganditi sa aduceti in aprtid foste fosile pline de ifose si aere si expirate de mult gen zarug si alti dezertori carora le-a putit partidul ca ar fi exect cum ai amesteca apa care a inceput sa se limpezeasca in sfarsit la PSD cu rahat(turcesc),in rest asteptam surprize gen Portariuc cat mai multe ca sunt frumoase,va dorim succes! Dar mai plecati urechea si la ce vor oamenii adica alegatorii ne-am saturat de ciocoii astia din cinfectii care sug sangele unor femei necajite si ei s-au inchiaburit pe spinarea acestor femei !!! Ne-amsaturat de pedelistii care au furat fara nerusinare,de asta vrem intinerirea clasei politice!
9 martie 2012, 15:44
Domnule Portariuc,ma adresez dumneavostra ca unui viitor primar al municipiului Botosani si sa duceti mesajul nostru partidului din care faceti parte,alegeti-va oamenii cu grija,vrem oameni care nu au mai facut politica,nu mai vrem traseisti,nu mai vrem fosti pesedisti plecati cu nasul pe sus se stiu ei care,partidul trebuie intinerit cu oameni tineri,pregatiti,cu idei si viziuni noi,asteptam asta de la dumneavoastra si ne sunteti datori in calitatea dumneavoastra de om politic,asta vrea omul de rand si dumneavostra sunteti in slujba cetateanului,acelasi apel il adresam tuturor partidelor,cine va intelege va avea de castigat cine nu singur isi pecetluieste soarta. Pe mai toti cei care i-ati insiruit aici,inafara de tincu i-am cam verificat domnule Portariuc,acelasi mesaj il adresam si domnului Turcanu dar si domnului Flutur la PDL pentru ca este important si pentru opozitie si pentru putere sa se stie ce ne dorim noi cetatenii,gata vremurile in politica si perioada aceea de cand lumea era foarte entuziasmata de politica a trecut,romanul a invatat ce este politica si cine sunt politicienii.Mult succes in alegeri, il veti avea numai daca veti respecta mesajul botosanenilor.Pentru domnul Portariuc si pentru toti politicienii. Nume care s-au perindat prin comentarii sunt de domeniul trecutului si trecut trebuie sa ramana,si ca sa vedeti ca nu suntem chiar rai,daca tot ati fost multumiti-va cu ofunctie acordata de partid dar nu va mai supuneti votului ca nu aduceti decat deservicii partidelor TOTI FOSTII POLITICIENI!
9 martie 2012, 14:21
KKLETZI A TRECUT DE LA CONFECTIONERE LA confectioneri? hehe hehe he ai trecut la EI, kostik?
9 martie 2012, 14:10
Mai romani,politicieni sau ce-ti fi voi,voi nu intelegeti ca nu mai vrea lumea matusalemici la conducerea judetului,ati fost ,vi s-a dat sansa ati aratat tot ce ati putut arata acuma gata chiar vreti sa va fugareasca lumea pe strada,si vorbea careva de ZARUG aici,cine era Zarug la PSD sa spuna ea ce a facut pentru pSd multa gargara si atat ,gura mare,comenta pe toata lumea ,realitatea este ca nu era nici iubita nici dorita de colectiv si la marea lauda a ei nu aducea nici macar voturi la partid si nici nu stia sa vorbeasca cu oamenii,asa ca sa stea bine acolo ca n-o regreta niciun membru din PSD pe aceasta baba care mai are si o suta de ani sa zica mersi cu ce s-a capatat,politica este pentru oameni valorosi ea sa se mai gandeasca cum a facut averea ca o stie tot targul cum a facut-o
9 martie 2012, 13:58
Felicitari D-le Ovidiu Portariuc pentru ca aveti capacitatea de a face echipa cu oameni de certa valoare.Va doresc succes la alegerile din vara acestui an !
9 martie 2012, 12:51
Tincu e cel care in ce toata zona industriala a fost ditsrusa a reusit sa mentina in functiune fabrica de confectii cu mari sacrificii,mai mult decat atat a adus si alti investitori din afara care acum dau de lucru la mii de oameni in Botosani!Felicitari domnule Tincu!
9 martie 2012, 12:28
Degeaba incerca USLul sa dea lovituri de imagine, pentru ca deciziile se iau de catre cioban "vot de blana" .Exemplul cel mai bun il avem la CJ, unde USLul a taiat toti banii municipiului Botosani, au bagat DJDP in faliment si au lasat proiectele europene fara finantare
9 martie 2012, 12:23
Este aproape de faliment de a intrat in politica ( mai ales la PSD)?Eu nu as fi facut prostia asta.Il va costa mult. Sau poate spera sa scoata insutit si inmiit prin partid(oricum sunt invatati).
9 martie 2012, 12:18
Intrebati salariatii cat de iubit este acest domn si dupa aceea tropaiti de bucurie.
9 martie 2012, 12:05
Vor veni si alti oameni de valoare la USL in viitorul apropiat:intelectuali,tineri oameni de afaceri,medici,etc!Toti s-au saturat de PDL si de lipsa de speranta!Romania va renaste din acest an!
9 martie 2012, 12:03
Era un succes daca promova un intelectual tanar,de fosile politice gen Tincu, ne-am plictist..vremea lor a trecut,vrem oameni cu idei novatoare.Tincu asta,a devalizat fabrica de confectii,nu?
9 martie 2012, 11:50
Mia am sa te contrazic! odata cu venirea lui Ovidiu Portariuc multe s-au schimbat, el reprezinta noua generatie de politicieni si sunt sigur ca multi din cei care s-au retras din diferite motive stiu asta si cred ca vor mai fi surprize.cat despre alegeri, cred ca e mai bine ca va fi un singur tur, Flutur nu va fi umilit de 2 ori!!!
9 martie 2012, 11:46
Bravo!Domnul Tincu este intradevar un om de mare valoare!Acu vor sari cei de la PDL sa arunce cu noroi cum stiu ei sa faca!Tincu ramane un profesionist,un vizionar si un bun manager!Felicitari pentru echipa USL!Sunteti foarte aproape de victorie!
9 martie 2012, 11:39
,,BOI ARA SI CAI MANANCA,, OARE C ATI ASPIRAU SA FI PE UN LOC ELIGIBIL LA PSD PENTRU CONSILIU SI CAND LA STAR,? STAI SA VEZI CA MERGI CU ALTI IN FRUNTE. MA SUNTE VOI CREDIBILI O S.U.L.A. CETATENI DIN BOTOSANI VOR VOTA TOATE P;ARTIDLE,CA SA NU MAI FACETI V OI O SULA JOCUL. MAI FRAIERI MAI PUTETI MUNCII DEGEABA PENTRU TAUNI PARTIDULUI. SA RASPUNDA O S.U.L. CAND A MERS TINCU IN FATA PREFECTURI SA STRIGE,,JOS BASESCU,,ETC BOTOSANENI DATI PAPUCII LA ACESTI VENITICII POLITI CII PE ULTIMA SUTA DE METRI.
9 martie 2012, 11:28
Felicitari si succes in alegeri.Votati Portariuc!
9 martie 2012, 11:14
Dian aceeasi breasla a confectionerilor a fost si doamna Zarug si femeia cand a vazut ce a ajuns PSD a spus bunaziua frumos si a plecat demn si cu fruntea sus,in glorie ca sa zic asa,dar nu de glorie avea ea nevoie ca ea are afacerea ei si munceste,se descurca,si cum aceasta doamna nu este o traseista a salutat politica frumos si si-a vazut de viata ei,dar lingaii sar gandidu-se la ceva avantaje poate,cu asemenea echipa nu,nu veti avea primar la municipiu,poate ceva consilieri si un vice! Acuma aveti patru consilieri,toti atata veti scoate si la urmatoarele alegeri,nu uitati,primarii,presedintii de CJ se aleg intr-un singur tur,mare dezavantaj pentru foarte multi!
9 martie 2012, 10:44
de fapt Tincu tot timpul a fost informatorul de suflet al PSD din cele mai vechi timpuri si a mai avut si alte "favoruri" din partea PSD de lata natura asa ca ce va mira ,ca a iesit la suprafata? a fost obligat sa iasa
9 martie 2012, 10:29
Felicitari Dl. Portariuc pentru curajul de a inlatura "fosilele" din PSD.
9 martie 2012, 10:29
nu-i este rusine acestui Tincu totdeauna a ispitit peste tot si ce-a aflat a vandut la PSD mereu pentru avantaje,mare confectioner si asta si cu domnul papusoi cu Iliuta somerul si asa mai departe,nici oamenii din fabrica nu-l voteaza asa ca mai usor cu bucuria
9 martie 2012, 10:24
Tare echipa.SUCCES!
9 martie 2012, 10:23
Lovitura incredibila...felicitari Ovidiu Portariuc...atragerea unui asemenea om spune multe despre capacitatile tale!!!
9 martie 2012, 10:19
Loading...
ecco-shoes.ro%20
Loading...
inpuff.ro
Sondaj
Credeți că se va găsi vaccin contra coronavirusului?
Da
Nu
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
 ”În această noapte, la Otopeni, am căutat o soluție pentru 36 de cetățeni din Sri Lanka aflați, până de curând, în contract de muncă cu un angajator din Botoșani. Dincolo de proceduri și decizii de care ne vom ...
starshiners.ro%20
astratex.ro
fashiondays.ro
Curs valutar
astăzi
EUR
Euro
4.8415 lei
USD
Dolarul SUA
4.4172 lei
CHF
Francul elveţian
4.5621 lei
GBP
Lira sterlină
5.4384 lei
JPY
100 de yeni japonezi
4.1021 lei
XAU
Gramul de aur
244.5322 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2505 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.3855 lei
AUD
Dolarul Australian
2.9233 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.1804 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1787 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6494 lei
Vremea
astăzi
Botosani
o C
Dorohoi
o C
Bucecea
o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
o C
Horoscop
astăzi
app traffic statistics