Grupul de tineri a fost observat pe camerele de supraveghere din zonă.
În intervalul 11 - 13 octombrie 2024, polițiștii locali din cadrul Serviciului Dispecerat care monitorizează camerele de supraveghere din municipiu, cu ocazia îndeplinirii atribuțiilor de serviciu, în conformitate cu prevederile Legii nr. 155/2010 – Legea Poliției Locale, au observat o serie de evenimente sau încălcări ale prevederilor legale precum:
În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 00:00, la intersecția străzilor Cuza Vodă cu Marchian a fost observat un grup de tineri aflați în stare de ebrietate, iar unul din ei prezenta o plagă deschisă și sângera în zona capului.
Polițistul local din Dispecerat, a direcționat în zonă patrula mobilă a Poliției Locale, care a constatat că cele transmise se confirmă și a fost apelat Serviciul Județean de Ambulanță (SAJ) pentru a acorda îngrijiri medicale tânărului.
TRAGEDIE în urmă cu scurt timp: Botoșănean găsit mort în curte, după ce s-a urcat pe un stâlp
Gabriela Erdic
Mar 31, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 31, 2025
Botoșăneanul mort în accident se întorcea din străinătate: FILMUL tragediei
Redacția Botoșăneanul
Mar 31, 2025
DOLIU la Biblioteca Județeană Mihai Eminescu, unul dintre angajați a decedat la doar 54 de ani
Redacția Botoșăneanul
Mar 31, 2025
Adăpost de animale cuprins de flăcări, pompierii au salvat la timp casa unei familii - VIDEO
Redacția Botoșăneanul
Mar 31, 2025
Trebuie evacuați din locuințele statului cetățenii cu mai mult de trei amenzi pentru tulburarea liniștii și ordinii publice?
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile