Un tânăr de 26 de ani a murit, în noaptea de joi spre vineri, iar soţia sa, însărcinată, şi o altă tânără au fost rănite, după ce maşina în care se aflau a lovit un autocamion, pe E85, în judeţul Vrancea, când tinerii se întorceau acasă de la cumpărăturile de Paşte.
Potrivit Monitorului de Vrancea, accidentul s-a petrecut la Urechești, pe drumul european E85. Autoturismul circula dinspre Foșcani către Râmnic și, din motive necunoscute, a intrat pe contrasens și s-a ciocnit cu un TIR.
Impactul a fost deosebit de puternic. Șoferul autoturismului Fiat Punto a decedat la scurt timp. Este un tânăr de 26 de ani, din Gugești. Soția sa este însărcinată în cinci luni. Ea și încă o femeie aflată în autoturism au fost transportate la spital.
Doliu la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”: Un profesor de 53 de ani s-a sinucis
Oana Sava
Mar 12, 2025
Memorialul Ipotești se pregătește pentru... Școala de vară
Oana Sava
Mar 12, 2025
Un preot din Botoșani donează mobilier pentru copiii care nu au unde să-și facă temele
Oana Sava
Mar 12, 2025
Scandal monstru în Centrul Vechi, șapte persoane au fost amendate
Oana Sava
Mar 12, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile