Finalul de săptămână este unul încărcat de tot felul de evenimente, de la alegeri la organizația județeană a PSD Botoșani până la nunta a doi membri ai acestei formațiuni politice, el director de instituție publică, ea, șefă în cadrul Primăriei Botoșani.
Costel Lupașcu, președintele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Botoșani se căsătorește cu aleasa inimii sale cu care este de mai mulți ani, Oana Neică și care este șef serviciu management proiecte din cadrul municipalității. Ceremonia religioasă va avea loc la Capela de la Casa Armatei iar petrecerea la Casa Lux, duminică pe data de 4 octombrie.
La nuntă participă peste 350 de persoane, existând chiar posibilitatea să ajungă și Vasile Chiurchea, președintele Casei Naționale de Asigurări de Sănătate. Părinții spirituali ai tinerilor sunt Anca și Tonino Boldea. Vor fi alături de miri mai multe persoane care fac parte din lumea bună a orașului, de la personalități politice la oameni de afaceri. (G.E.)
Doamnele de la ISU Botoșani s-au întrecut la badminton
Redacția Botoșăneanul
Mar 06, 2025
Un botoșănean beat mangă și fără permis prins la volan aproape de miezul nopții
Redacția Botoșăneanul
Mar 06, 2025
Redacția Botoșăneanul
Mar 06, 2025
PERCHEZIȚII la Botoșani: Haine și cosmetice „de firmă” confiscate de polițiști
Redacția Botoșăneanul
Mar 06, 2025
Bișnițar din Piața Centrală amendat cu 20.000 de lei
Redacția Botoșăneanul
Mar 06, 2025
Abonează-te pentru a fi la curent cu noutățile