Ştiri
La mâna arbitrilor? FC Botoșani aduce un punct de la Mediaș după un meci cu multe întrebări

Duelul dintre Cristi Pustai și Leo Grozavu pe stadionul de la Mediaș rămâne nedecis. Partida care marchează etapa cu numărul doi din play-out - ul primei ligi s-a terminat 0 – 0.

Asta după un meci în care moderatorii televiziunilor au fost atenți mai degrabă la gesturile antrenorului botoșănean, iar brigada de arbitri la altceva decât fotbalul din teren. Și asta în condițiile în care, dacă măcar una dintre faze ar fi fost tratată corect, scorul ar fi fost probabil altul.

Leo Grozavu, repus pe funcție, a mizat pe umătorul 11: Cobrea - Ungurușan, Miron, Burcă, Mușat - Cucu, Bordeianu, Endrick - Roman, Elek, Herghelegiu, Roman.

O fază interesantă s-a petrecut în minutul 28 al partidei, când FC Botoșani a părut să aibă o lovitură de la 11 metri după două contacte în careul de 16 metri al gazdelor. Primul duel de acest fel a fost între Zaharia și Elek în minutul 16, iar cel de-al doilea între Rugasevic și Endrick, dar centralul nu a dictat nimic în nici într-una dintre situații.

O altă eroare a arbitrilor s-a petrecut avându-l în centru pe atacantul botoșănenilor Elek, care a fost penalizat cu cartonaș galben la un șut după fluierul arbitrului, însă jucătorul nu se afla în poziție de offside, acest lucru fiind de altfel clar în reluările televiziunilor care au transmis partida.

Comentatorii partidei au arătat că probabil fazele care ridicau semne de întrebare urmau să fie comentate în studio, însă acest lucru nu s-a întâmplat pentru că la pauză s-a vorbit mai mult despre scandalul de la echipă, decât de fotbalul jucat în teren.

De altfel, unul dintre deliciile comentate ale partidei l-a constituit introducerea în teren, în minutul 83 al lui Cătălin Golofca, în locul brazilianului Endrick.

Pentru a treia oară consecutiv, FC Botoșani și Gaz Metan Mediaș termină meciul cu o remiza albă.

Valeriu Iftime a intrat în vestiar și a rămas uimit de ce i-au spus jucătorii
Avem antrenor. Tot Leo – CONDIȚIILE în care a rămas la FC Botoșani
FLASH interviu Leo Grozavu : Timp de zece zile am fost răstignit

Loading...
loading...
Păi nici acum nu vă este clar că de fapt nu Leo e problema? Problema bijucii tv este FC Botoșani, pe rusnacii ăștia îi deranjează echipele din Moldova. La fiecare meci al FC-ului se fac comentarii anti Botoșani, sau se trece imediat la alt subiect. Şi marele arbitru are un dinte contra FC, de multe ori incriminând unele faze ale FC-ului de parcă am fi ultimele găini. Ăștia cred că dacă aruncă o mână de ruble pe la echipele de fotbal, ei au drept de viată și de moarte asupra lor. Niște țărani sovietici!
20 martie 2017, 12:20