Ştiri
Mimoza PSD-ului a ajuns director

Concursul pentru ocuparea funcției de director executiv al Casei Județene de Pensii a ajuns la final.

Pentru instituția de la Botoșani, acest examen compus din două probe, cea scrisă și interviul, a fost promovat de dorohoianca Elena Cristina Anton care a obținut 77,4 puncte la proba scrisă, respectiv 86 la interviu.

În schimb, pentru Casa Județeană de Pensii de la Cluj din cei cinci candidați înscriși la concurs, nici unul nu pare să fi reușit să se ridice la nivelul candidatului care a reprezentat Botoșaniul, toți fiind respinși la concursul organizat de Agenția Națională a Funcționarilor Publici (ANFP).

Cristina Anton (prima din stânga în foto) nu este o persoană cunoscută la Botoșani decât în cadrul Filialei Județene a PSD, fiind în trecut membru al cabinetului parlamentar al lui Andrei Dolineaschi. Însă acesta pare să fie principalul criteriu pentru ocuparea unei funcții importante, remunerată corespunzător, într-una dintre cele mai semnificative instituții ale județului.

În prezent conduce un cinematograf.

Casele de Pensii: La Cluj concurență cu cinci candidați pentru director, la Botoșani pila defilează de una singură

 

loading...
Nu trebuie sa va surprinda nimic, toate cartile le face presedinta org.judetene a psd ! Acatrinei este din Cosula si ruda cu primarul Acatrinei,iar Cristina Anton este pila lui Dolineaschi ! Nu va mai mirati atat,toate problemele, de la Botosani cat si cele din tara sunt planificate cu susul in jos cu stiinta centrului! Ionica cat a mers masa ?
28 aprilie 2017, 22:29
ANFP chiar face "sluj" în fata PSD . !!! Și în fata oricui e la putere! ANFP trebuie restructurat din temelii. Competentele lor sunt fix cât a și celor care "castiga" concursurile, adică 0 zero. Tot politic sunt angajați și la ANFP.
28 aprilie 2017, 17:41
Suburbani in exprimare sunteti cu totii. Sa nu credeti ca cei de la Agentia Nationala a Functionarilor Publici fac ,,sluj" in fata pesedistilor, insa daca doamna aflata in discutie a candidat singura, atunci concursul trebuia anulat. Nu exista concurs cu un singur candidat. In aceasta situatie, concursul trebuia transformat in examen - daca legea permite.Stim din istoria recenta ca orice concurs organizat la Botosani la care a candidat cate o singura persoana a avut un miros puternic de actiune politica in favoarea partidului aflat la putere.
28 aprilie 2017, 08:27
Decat magazionerul Mario Budau...asta macar e sexy ...
21 aprilie 2017, 07:54
Sincer ma bucur si asta pentru ca este o persoana de 10. Pe unii ii macina invidia pentru ca nu o cunosc dar parerea mea este ca aceasta functie este prea putin pentru nivelul ei de inteligenta. Felicitari!
20 aprilie 2017, 22:31
Babuinule de Pomârla te ascunzi acum în spatele unui nume de femeie? Să-ți fie rușine Chelule, pentru că totdeauna te-au ajutat aceste doamne. Dar să știi că totul se plătește și atunci cățelule, nea Costică nu o să mai fie lângă tine.
20 aprilie 2017, 21:34
Vai vai oare imi mai vine pensia doamna Fede ce ati facut???
20 aprilie 2017, 21:34
Binenteles ca, din totdeauna, presa speculeaza si judeca gresit, fara sa ia in calcul munca depusa pentru a ajunge unde este acum. Haideti ca, inainte de a comenta ,sa fim mai bine informati cu privire la cat efort si munca a depus doamna pe care voi o numiti "mimoza" si care intr-adevar merita sa ajunga unde este acum, fiind un om cinstit si onest .
20 aprilie 2017, 19:27
Cei nominalizati de PSD vor castiga concursurile, la fel va fi si la institutia vecina ITM, candidatul propus va lua examenul cui foarte bine.,
20 aprilie 2017, 18:08
Mda, alta pila dea doamnei senator.in afara de faptul ca e pila ce altceva o recomanda pe aceasta mimoza?Bine dupa budai era greu sa nu vina alt expert mondial la conducerea acestei institutii
20 aprilie 2017, 17:57
Doina a pus-o, deja se vb ca se stie si cat a mers masa...
20 aprilie 2017, 17:36
Loading...
Loading...
Sondaj
Trebuie parlamentarii PSD să voteze moțiunea împotriva Cabinetului Grindeanu?
Da
Nu
Nu știu / nu mă interesează
Declaraţia zilei
”O mașină cu capacitate mai mare poate ajunge la acele platforme cu probleme și să ridice gunoiul. Trebuie să încercăm să găsim mijloace tehnice astfel încât «să nu dăm foc la cojoc pentru doi purici». Pentru două ...
Curs valutar
astăzi
EUR
Euro
4.5673 lei
USD
Dolarul SUA
4.0905 lei
CHF
Francul elveţian
4.2091 lei
GBP
Lira sterlină
5.2034 lei
JPY
100 de yeni japonezi
3.6772 lei
XAU
Gramul de aur
165.1775 lei
MDL
Leul Moldovenesc
0.2236 lei
HUF
100 de Florinţi Maghiari
1.4773 lei
AUD
Dolarul Australian
3.0951 lei
CAD
Dolarul Canadian
3.0923 lei
CZK
Coroana Cehească
0.1738 lei
DKK
Coroana Daneză
0.6141 lei
Vremea
astăzi
Botosani
25 o C
Dorohoi
25 o C
Bucecea
25 o C
Darabani
o C
Saveni
o C
Ştefăneşti
25 o C
Horoscop
astăzi
web site traffic statistics
app traffic statistics